fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW miejscu dawnej estakady montują wiadukt

W miejscu dawnej estakady montują wiadukt [ZDJĘCIA]

Na Rakowie rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji nowego obiektu mostowego w miejscu starej estakady.

Intensywne prace trwają. Na plac budowy dotarły składy ciężarowe z elementami konstrukcyjnymi. Specjalistyczny transport miał miejsce w nocy – z wtorku na środę i ze środy na czwartek. Dostarczono dziesięć belek i dwa przęsła. Do Częstochowy przyjechały one z zakładu prefabrykacji w Kielcach.

Wykonawca zaraz przystąpił do montażu. Do połowy lutego potrwają prace, które scalą te elementy z tymi, które zostaną jeszcze dostarczone.

W miejscu dawnej estakady montują wiadukt [ZDJĘCIA] 1
mat. MZD

Roboty te odbywają się pod ruchem odbywającym się na osi al. Pokoju – ul. Jagiellońska. Najtrudniejszy zakres prac będzie musiał odbyć się przy zamknięciu ruchu kołowego i wyłączeniu kursów tramwajowych (linii 1 i 2 na południu miasta). Utrudnienia potrwają przez jeden z weekendów na przełomie stycznia i lutego. Ponieważ utrudni to kominikację Miejski Zarząd Dróg ma o tym poinformować z wyprzedzeniem.

Waga pełnej konstrukcji stalowej wiaduktu, który stanie na miejscu starej estakady, to ok. 420 ton. Po osadzeniu stalowego kolosa postępować będą dalsze prace budowlane związane z budową tego obiektu inżynieryjnego.

W miejscu dawnej estakady montują wiadukt [ZDJĘCIA] 2
mat. MZD

Dwa inne dwupoziomowe skrzyżowania powstają na skrzyżowaniach alei Wojska Polskiego z ulicami Krakowską i Rejtana oraz u zbiegu z ulicą Legionów.

Przypomnijmy, że od kilku dni w obrębie budowy obowiązuje nowa organizacja ruchu – ze szczegółami można się zapoznać na stronie MZD.

MZD zaznacza także, że – odrębnie od pierwotnych założeń – aktywny przez kolejne 2-3 tygodnie pozostanie wyjazd z ul. Rakowskiej w kierunku Katowic. O szczegółach można poczytać TUTAJ.

mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV