fbpx

Charytatywne dzierganie w Lublińcu

W połowie stycznia uczestnicy warsztatów ,,Dzierganie na zawołanie’’ Grupa Szydełkomaniacy spotkali się, aby stworzyć poduszki na licytację WOŚP. Spotkanie odbyło się w Galerii pod Glinianym Aniołem w MDK Lubliniec przy aromatycznej kawie i słodkościach.

Spotkania warsztatowiczek z Grupy Szydełkomaniacy odbywają się zawsze w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Głównym celem jest tutaj chęć podzielenia się z innymi swoimi pomysłami, zainspirowania siebie nawzajem, przekazania informacji o tym, jak dziergać oraz według jakich schematów. Uczestnictwo w zajęciach daje możliwość integracji z ludźmi o wspólnej pasji. Dzięki temu, że pojawiają się na nich osoby w różnym wieku, łączą się tutaj doświadczenia osób z różnych pokoleń.

Pod okiem instruktorek Sabiny Gajdy i Anny Wysłuchy w 2022 r., z okazji 750-lecia miasta Lublińca, udziergano napis upamiętniający to wydarzenie. Z potrzeby jubileuszowe dzieło otrzymało ,,drugie życie”. Uczestnicy spotkali się, aby zamienić go w przedmiot codziennego użytku jakim jest… poduszka. Dlaczego? Otóż charytatywnie postanowili przygotować coś od siebie i oddać na licytację na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia. Dzięki szydełkowaniu zebrane środki zostaną przekazane na tegoroczną misję Fundacji jaką jest walka z sepsą.

Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

mat. MDK w Lublińcu