Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu na szczycie pokonali wicelidera Mickiewicza Kluczbork 3:0, umocnili się na 1. miejscu w Tauron 1 Lidze i powiększyli przewagę nad rywalami do 4 punktów!

W czwartek wieczorem w Częstochowie spotkały się dwie czołowe drużyny Tauron 1 Ligi. Lider Exact Systems Norwid podejmował wicelidera Mickiewicza Kluczbork. Drużyny w tabeli dzielił tylko punkt…

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy na początku objęli prowadzenie 3:1. Z czasem częstochowianie zaczęli neutralizować grę zawodników Mickiewicza. Pod koniec pierwszego seta Exact Systems Norwid prowadził już 19:16 i zrobiło się po 19. Na szczęście siatkarze trenera Leszka Hudziaka zmobilizowali się na końcówkę i wygrali 25:21 co dało prowadzenie w meczu 1:0 w setach.

W drugiej partii częstochowscy siatkarze szybko odskoczyli na 4:1, 6:3, a po trzech asach kapitana Rafała Sobańskiego na 9:3! Exact Systems Norwid grał swoje i stale powiększał przewagę (12:4, 17:10, 22:14). Gospodarze z łatwością wygrali partię 25:14 i po dwóch setach prowadzili 2:0 zdobywając tym samym 1 meczowy punkt.

W trzecim secie częstochowscy siatkarze chcieli powalczyć o 2 kolejne punkty i postawić kropkę nad i. Gracze trenera Hudziaka w pierwszej części odskoczyli na 7:4, 9:6, 12:9. Goście nie poddawali się jednak i odrobili straty wychodząc na prowadzenie 15:14. Exact Systems Norwid szybko zremisował i wyszedł na prowadzenie 19:17. Po asie Damiana Koguta częstochowscy siatkarze prowadzili 22:18 i byli bardzo blisko zwycięstwa 3:0. Exact Systems Norwid wygrał trzeciego seta do i po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się ze zwycięstwa, 3 punktów, powiększenia przewagi w tabeli i obronionej pozycji lidera w Tauron 1 Lidze… Tym samym częstochowianie zrewanżowali się za porażkę w Kluczborku.

Po 21 kolejkach Tauron 1 Ligi Exact Systems Norwid Częstochowa ma 50 punktów. Mickiewicz Kluczbork pozostał z 46 punktami.

Nagrodę MVP od komisarza Konrada Pakosza otrzymał kapitan Rafał Sobański.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:21, 25:14, 25:21)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Graham, Sobański, Kohut, Popiela, Takahashi (libero) – Biliński, Borkowski.

W meczu na szczycie Tauron 1 Ligi lider Exact Systems Norwid rozbił wicelidera Mickiewicza Kluczbork 3:0! 2