fbpx
Strona głównaPolecaneW Lublińcu jest jeszcze szansa na dofinansowanie do kolektorów słonecznych i ogniw...

W Lublińcu jest jeszcze szansa na dofinansowanie do kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych

Miasto ogłosiło uzupełniający nabór chętnych do udziału w programie „Słoneczny Lubliniec”. W ramach projektu można otrzymać bardzo atrakcyjne dofinansowanie ze środków unijnych do kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. Warto się pospieszyć, bo wnioski można składać jedynie do 26 lutego.

Tak krótki termin naboru wynika z konieczności podpisania umowy z beneficjentami oraz z Marszałkiem Województwa Śląskiego – tłumaczy lubliniecki samorząd.- Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie podać ostatecznej kwoty dofinansowania, ponieważ nie wiemy, ile tak naprawdę zgłosi się do programu mieszkańców, a cała pula dofinansowania ma zostać przekazana uczestnikom projektu.

Miasto poinformowało, że negocjuje możliwość podniesienia dofinansowania każdemu uczestnikowi projektu o kolejne kilkanaście procent. Na ten moment w umowach przygotowanych dla mieszkańców gminy z pierwszego naboru, widnieje wartość dofinansowania powyżej 50% kosztów urządzeń wraz z montażem.

Jeżeli otrzymamy zgodę Marszałka, to zwiększymy nie tylko dofinansowanie, ale także liczbę uczestników projektu, ponieważ wszystko wskazuje na to, że całkowity koszt realizacji zadania będzie niższy niż zakładaliśmy ogłaszając przetarg. Wówczas wszystkie umowy zostaną aneksowane. – napisano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

Jak wynika z analizy samorządu, liczba uczestników projektu się zmienia. W połowie lutego na 288 zgłoszonych do programu beneficjentów, 52 złożyło swoją rezygnację. Miasto spodziewa się, że liczba ta w najbliższych dniach się zwiększy, dlatego też postanowiło jak najszybciej ogłosić dodatkowy nabór. Zdaniem urzędu powody rezygnacji są różne. Często jest to pogorszenie się sytuacji materialnej z uwagi pandemię oraz skorzystanie przez mieszkańców gminy z rządowego programu „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”.

Dodatkowe informacje na temat dodatkowego naboru można uzyskać na stronie www.lubliniec.eu, w zakładce aktualności oraz fundusze UE/Słoneczny Lubliniec, a także wysyłając zapytania na adres e-mail: [email protected], bądź telefonicznie pod nr. (034) 353-01-00 wew. 148. W sprawach technicznych informacji udziela także Sekretarz Miasta Józef Korpak pod nr tel. (34) 353-01-11 wew. 110.

Więcej informacji na stronie

https://lubliniec.eu/index.php/4200-nabor-uzupelniajacy-do-programu-sloneczny-lubliniec.html?fbclid=IwAR2-Ol9EzrGf11xy87OyzUOK-ObLG3RFQDKtRblJfOgRsVFNSf-PIagz1EE

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here