fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaFilmowy pomysł na Halloween? "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" ze...

Filmowy pomysł na Halloween? “W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” ze zdjęciami częstochowianina

Nr 2 na liście “Top 10 w Polsce” Netflixa zajmuje obecnie “W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”. Za zdjęcia odpowiada częstochowianin Cezary Stolecki.

W okresie Halloween maratony filmów grozy są w cenioną rozrywką. W tym okresie swoją premierę na Netflixie miał sequel pierwszego polskiego slashera “W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Slasher to zaś rodzaj horroru, w którym bohaterami są najczęściej członkowie jakiejś grupy – przyjaciół, uczniów, obozowiczów zgromadzonych w miejscu będącym obszarem „działań” psychopatycznego mordercy, na końcu dochodzi zaś do starcia z tzw. final girl).

Przypomnijmy: o tej produkcji było głośno w 2020 r. Premiera planowana była na marcowy “piątek trzynastego”. Szyki pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa i zamknięcie instytucji kultury z kinami na czele. Twórcy horroru zadecydowali, że nie będą przesuwali terminu premiery (wzorem najnowszego “Bonda”), a przeniosą ją z kin do wirtualnego świata. W efekcie 20 marca 2020 r. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” zadebiutowało na serwisie Netflix. Obsadę horroru – obok młodych aktorów jak Julia Wieniawa-Narkiewicz czy Wiktoria Gąsiewska tworzyły takie gwiazdy jak Olaf Lubaszenko, Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus czy Wojciech Mecwaldowski.

Za reżyserię odpowiadał Bartosz M. Kowalski, a za zdjęcia – częstochowianin Cezary Stolecki. Drugi z wymienionych jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Współtworzył m.in. rewelacyjny obraz Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” czy fabularny debiut Pawła Maślony – „Atak paniki”.

Zainteresowanie jakie wzbudził film zachęciło twórców do stworzenia kolejnej części. I tak 27 października na Netflixie pojawił się sequel. Wraz z nim powracają Zosia, czyli wspomniana już Julia Wieniawa-Narkiewicz oraz kierownik obozu, którego gra Wojciech Mecwaldowski.

Tym razem głównym bohaterem jest jednak Adaś, młody, samotny, nieszczęśliwy policjant z małej wsi na Podlasiu. Ignorowany przez swoich kolegów oraz piękną i niezwykle pewną siebie Wanessę, chłopak szuka swojego miejsca na świecie.

Adasiem jest Mateusz Więcławek, a Wanessą – Zofia Wichłacz. W obsadzie “W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” znaleźli się również Andrzej Grabowski i Lech Dyblik.

Polski horror obecnie zajmuje drugie miejsce na liście “Top 2 w Polsce” Netflixa.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -