Ale to były emocje, ale to był mecz! Po prawie 2 godzinach i 30 minutach gry siatkarze Exact Systems Norwid wygrali z faworyzowaną Visłą Bydgoszcz. Dla rywali była to pierwsza porażka w Tauron 1 Lidze…

Siatkarze Exact Systems Norwid nie byli faworytami sobotniego meczu z Visłą Bydgoszcz. Rywale na koncie mieli 4 zwycięstwa i byli niepokonani w Tauron 1 Lidze. Ale trener Piotr Gruszka odpowiednio zmobilizował swoich siatkarzy. Ci po zaciętym spotkaniu i meczu trwającym prawie 2 i pół godziny pokonali bydgoszczan 3:2.

Już pierwszy set zapowiadał duże emocje. Po 32 minutach walki wygrali gospodarze 30:28 i zapowiedzieli, że chcą jako pierwsi w sezonie ograć Visłę.

Rywale nie przejęli się porażką w inauguracyjnym secie. Wygrali drugiego seta 25:22. Również w trzecim secie Visła była lepsza i objęła prowadzenie 2:1. Trener Piotr Gruszka mobilizował swoich siatkarzy do walki i do tego, aby nie odpuszczali rywalom, bo ci są w zasięgu ręki. Siatkarzom Exact Systems Norwida należą się duże brawa. Nie odpuścili. Wygrali czwartą partię 25:20 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującym secie niesieni dopingiem swoich kibiców częstochowianie wygrali 15:13 i mecz 3:2. Tym samym zawodnicy Exact Systems Norwid mogli cieszyć się ze zdobycia 2 punktów i 4 zwycięstwa w sezonie. Zwycięstwa, które być może doda wiary w kolejne wygrane…

Całej dwunastce Exact Systems Norwida należą się duże brawa, bo wszyscy zawodnicy mieli wkład w zwycięstwo z Visłą, ale nagrodę MVP otrzymał Kamil Długosz.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (30:28, 22:25, 22:25, 25:20, 15:13)

Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero) – Kowalski, Popiela, Gibek, Sługocki, Wnuk.

AK, foto: AK

Siatkarze Exact Systems Norwid jako pierwsi wygrali z niepokonaną dotąd Visłą Bydgoszcz! 2