fbpx

W Kłobucku odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora

W gminie Kłobuck można już składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Kłobuck przystąpił do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Podczas uroczystej inauguracji tego wydarzenia, burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski odebrał z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora Pana Marka Pilcha, certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom. Wręczono również pierwsze Karty Seniora mieszkańcom Gminy Kłobuck.

Zgromadzeni na uroczystości mogli podziwiać artystyczne występy Zespołu Piosenki Biesiadnej „Czerwone Róże” oraz Zespołu Tańca Orientalnego „Yasmin”. Przygotowano także poczęstunek, a zainteresowani mogli od razu złożyć wniosek od wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Karta dedykowana jest wszystkim osobom po 60-tym roku życia. Upoważnia do wielu zniżek w 3000 punktów w całej Polsce. Są to m.in.: sanatoria, uzdrowiska, przychodnie, gabinety rehabilitacji, instytucje zdrowia i kultury.
Z pełną listą miejsc, które honorują Ogólnopolska Kartę Seniora można zapoznać się na stronie https://glosseniora.pl/

Seniorzy z Gminy Kłobuck (osoby w wieku 60+), mogą składać wnioski o wydanie Karty w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kłobucku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Karta wydawana jest na miejscu.