W hicie kolejki siatkarze Jawor Mineral AZS Częstochowa przegrali z KS Rudziniec 1:3

Nie udał się siatkarzom Jawor Mineral AZS Częstochowa mecz „na szczycie” z KS Rudziniec. Lider z Częstochowy przegrał z 3. zespołem tabeli 1:3.

Faworytem spotkania był lider 1 ligi śląskiej Jawor Mineral AZS. Częstochowianie przed meczem z KS Rudziniec mieli nad rywalami aż 9 punktów przewagi. Na boisku nie widać jednak było tej różnicy. Goście przyjechali do Częstochowy zrewanżować się za porażkę z AZS-em u siebie i cel swój osiągnęli.

Pierwszego seta wygrali goście, ale po dwóch partiach był remis 1:1. Bardzo zacięta i wyrównana była trzecia partia spotkania. KS wygrał ją po grze na przewagi 26:24 i objął prowadzenie w meczu 2:1.

Siatkarze Jawor Mineral AZS nie mieli w środę dobrego dnia. Nie mogli powstrzymać w bloku atakujących gości i przegrali też wyraźnie czwartego seta 19:25 i cały mecz 1:3.

Dla Jawor Mineral AZS była to dopiero 3 porażkach w sezonie. Goście dzięki wygranej w Częstochowie awansowali na 2. miejsce w tabeli 1 ligi śląskiej i zmniejszyli stratę do Jawor Mineral AZS do 6 punktów.

Siatkarze Jawor Mineral AZS po 17 rozegranych meczach mają na koncie 43 punkty i prowadząc w tabeli 1 ligi śląskiej.

Jawor Mineral AZS Częstochowa – KS Rudziniec 1:3 (23:25, 25:22, 24:26, 19:25)