Siatkarze Exact Systems Norwida „postraszyli” wicelidera i urwali Viśle Bydgoszcz punkt!

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w środę siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie byli bliscy wygrania z wiceliderem Tauron 1 Ligi Visłą Bydgoszcz, ale ostatecznie ulegli 2:3.

Siatkarze Exact Systems Norwida bardzo zmobilizowani podeszli do meczu z BKS Visłą Bydgoszcz. Goście w 22 meczach przegrali tylko 2 razy i byli faworytem meczu w Częstochowie, który był hitem kolejki. Czwarty w tabeli Exact Systems Norwid nie poddał się jednak bez walki. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W pierwszym secie wszystko im wychodziło. Dobrze zagrywali, skutecznie atakowali. Także w przyjęciu i bloku grali bardzo dobrze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody odskoczyli na prawie 10 punktów przewagi… Dopiero w końcówce goście podgonili, ale i tak ESN wygrał pierwszego seta 25:19.

W drugiej partii już tak dobrze nie było. To bydgoszczanie, jak na wicelidera przystało, prowadzili grę i po dwóch setach był remis 1:1.

W trzeciej partii częstochowscy siatkarze ponownie narzucili swój styl gry i prowadzili już 12:8. Niestety, ale Visła szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca seta. Tym samym bydgoszczanie objęli prowadzenie w meczu 2:1 i zapewnili sobie co najmniej jeden punkt.

Exact Systems Norwid miał w środę dobry dzień. Częstochowianie mimo iż przegrywali 1:2 to myśleli o końcowym zwycięstwie w meczu. Gospodarze wygrali bardzo zaciętego czwartego seta i doprowadzili do tie-breaka, dzięki czemu też zapewnili sobie 1 meczowy punkt.

W tie-breaku ponownie zawodnicy toczyli zacięty bój, a mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Ostatecznie bardziej doświadczeni goście wygrali 15:13 i cały mecz 3:2. Gospodarze zdobyli 1 punkt, a 2 punkty odjechały do Bydgoszczy.

Dzięki „urwanemu” punktowi Viśle Exact Systems Norwid (4. miejsce, 45 punktów) powiększył przewagę nad 5. KPS Siedlce do 3 punktów (42 punkty).

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (25:19, 19:25, 20:25, 25:23, 13:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Walczak, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Kryński, Kopyść, Cieślik, Franczak.

Visła: Masny, Łaba, Marcyniak, Karpiński, Galabov, Gałązka, Bonisławski (libero) – Kosiba, Gutkowski, Strzeżek.