fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie staną miejskie ule. Trwa szukanie dla nich najlepszej lokalizacji

W Częstochowie staną miejskie ule. Trwa szukanie dla nich najlepszej lokalizacji

Czerwonych uli z recyklingu ma być w mieście osiem. Staną one w Częstochowie na mocy porozumienia, jakie samorząd zawarł rok temu z Fundacją Odzyskaj Środowisko. Tworzenie miejskiej pasieki wiąże się z akcją zbierania i utylizacji elekrodpadów.

W Częstochowie staną miejskie ule. Trwa szukanie dla nich najlepszej lokalizacji 1
(Fot. Fundacja Odzyskaj Środowisko)

Częstochowa jest jednym z kilku miast w Polsce, w których na mocy porozumienia z MB Recycling bezpłatnie rozmieszczono czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Teraz w ramach tego samego projektu, w zamian za zbieranie elektrodpadów, w mieście stanąć mają ule, również w czerwonym kolorze, wykonane z materiałów z recyklingu.

Założeniem pasieki zajmie się Centrum Usług Komunalnych, które pilotuje projekt i zarządzą pojemnikami na elektrośmieci. Po konsultacja z bartnikiem, CUK wybierze najlepsze miejsca pod lokalizację pszczelich domków.

W Częstochowie stanąć ma tej wiosny w sumie osiem uli. W każdym z nich żyć będzie po około 10 tysięcy owadów. Trzeba wybrać miejsca w miarę dostępne, a jednocześnie spokojne. Poszukiwane są takie działki, na których pszczoły nie będą przeszkadzać ludziom i mogą żyć bezpiecznie.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -