fbpx

W Częstochowie i regionie rusza projekt, który ma pomóc osobom 30+ w znalezieniu pracy

Projekt „Otwórz się na pracę – zacznij od zaraz!” adresowany jest do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy oraz regionu. Uczestnicy programu wspieranego środkami unijnymi mogą liczyć na doradztwo zawodowego, pośrednictwo pracy, a także płatne staże.

W projekcie, do którego nabór właśnie trwa, mogą wziąć udział osoby w wieku 30+, mieszkające w: Częstochowie, Blachowni, Koniecpolu, Dąbrowie Zielonej, Janowie, Kamienicy Polskiej, Kłomnicach, Konopiskach, Kruszynie, Lelowie, Mstowie, Mykanowie, Olsztynie, Poczesnej, Przyrowie, Rędzinach, Starczy, Kłobucku, Krzepicach, Lipiu, Miedźnie, Opatowie, Pankach, Popowie, Przystajni, Wręczycy Wielkiej, Myszkowie, Koziegłowach, Żarkach, Niegowej, Poraju (powiat częstochowski, myszkowski i kłobucki).

Zapisy prowadzone są online. Liczba miejsc jest ograniczona. Jak informują osoby koordynujące projekt, uczestnicy mogą liczyć na różne formy wsparcia – od doradztwa po płatne staże.

W Częstochowie i regionie rusza projekt, który ma pomóc osobom 30+ w znalezieniu pracy 2

Program ma być szansą dla tych, którzy nie mogą znaleźć pracy, muszą się przebranżowić lub podnieść kwalifikacje.

W ramach projektu będzie można bezpłatnie skorzystać z kompleksowego wsparcia – począwszy od doradztwa zawodowego, poprzez darmowe szkolenia, coaching, pośrednictwo pracy, po płatne staże. Ponadto zagwarantowano środki na stypendia szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu, badania lekarskie i catering dla biorących udział w szkoleniu.

Projekt adresowany jest do każdego, kto chce zmienić swoją sytuację zawodową, a jest bezrobotny, bierny zawodowo bądź zatrudniony w oparciu o umowy krótkoterminowe, a jego miesięczne zarobki nie przekraczają 120 proc. wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Wsparcie skierowane jest w szczególności do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – do osób 50+, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych czy o niskich kwalifikacjach.
Chęć udziału można zgłaszać za pośrednictwem strony http://www.projekt.robelit.pl – tam też można znaleźć wszystkie szczegóły.

Informacje o projekcie udzielane są także pod numerem telefonu: 609 880 955, bądź adresem mejlowym projekt@robelit.pl.