fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW Częstochowie powstaną nowe parki i place. Gdzie dokładnie?

W Częstochowie powstaną nowe parki i place. Gdzie dokładnie?

W październiku podpisano umowy na budowę dwóch parków, mini placu zabaw i placu street workout. Trzy z nich to projekty przegłosowane w Budżecie Obywatelskim.

W Częstochowie przybędzie niebawem miejsc do rekreacji i wypoczynku. W październiku zostały podpisane umowy na budowę dwóch parków, mini plac zabaw i plac street workout. Oferty wyłoniono w ramach postępowania w trybie podstawowym.

W Mirowie powstanie tzw. park kieszonkowy. Wykonawcą prac na wartość ponad 100 tys. zł jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „KLON” S.C. z terminem realizacji do 60 dni.

Pierwszy etap prac dotyczył będzie powstania parku w dzielnicy Brzeziny. Wykonawcą projektu na wartość 75,8 tys. zł jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z terminem realizacji do 45 dni.

Plac street workout powstanie zaś przy ulicy Morenowej. Wykonawcą prac o wartości ponad 78 tys. zł jest firma Apis Polska Sp. z o.o. Tu termin realizacji wynosi do 60 dni.

Mini plac zabaw wyrośnie z kolei na Skwerze Meliorantów/Połaniecka. Wykonawcą prac na wartość 96,5 tys. zł jest również firma Apis Polska Sp. z o.o. Termin ich wykonania to także 60 dni.

Warto dodać, że park kieszonkowy w Mirowie jest realizowany w ramach projektu Często Zielona. Natomiast park w dzielnicy Brzeziny, plac street workout przy ulicy Morenowej oraz plac zabaw na Skwerze Meliorantów/Połaniecka to projekty wyłonione podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -