fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu z Cezarym Żakiem w roli...

W Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu z Cezarym Żakiem w roli głównej. Przeniesiono ją na 2022 rok

W miniony weekend w Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu “Kolacja dla głupca” w reżyserii i z udziałem Cezarego Żaka. Niestety, pandemia sprawiła, że organizator i producent przedsięwzięcia – agencja Certus – musiał zmienić termin.

“Kolacja dla głupca” to piąta produkcja, której podjęła się częstochowska agencja artystyczna Certus. Na swoim koncie ma ona już takie teatralne hity jak: musical “Siostrunie”, komedia kryminalna “Złodziej”, farsa “Pozory mylą” czy broadwayowska komedia „Serca na odwyku”.

Zachęcona tym sukcesem, sięgnęła po przebój, który od lat triumfuje na deskach najlepszych teatrów świata. W Polsce tytuł ten rozsławił Teatr Ateneum. W warszawskiej realizacji (dzięki agencji Certus mogliśmy ją obejrzeć także w Częstochowie) główne role grali Piotr Fronczewski i Krzysztof Tyniec.

W Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu z Cezarym Żakiem w roli głównej. Przeniesiono ją na 2022 rok 1
“Kolacja dla głupca” (mat. agencji Certus)

Reżyserię częstochowskiego spektaklu producenci postanowili znów powierzyć Cezaremu Żakowi. Wcześniej odpowiadał on już za “Złodzieja” i “Serca na odwyku”. Podobnie jak w przypadku pierwszego z tytułów artysta postanowił wcielić się w jedną z ról. W tym przypadku gra organizatora tytułowych kolacji, wpływowego Pierre’a Brochanta. Na spotkania te on i jego przyjaciele zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin. Clou spotkania jest konkurs na największego frajera. “Ofiarą” bogacza jest Francois Pignon, księgowy, w którego w najnowszej wersji wciela się Bartłomiej Topa.

Resztę obsady tworzą Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha (zamiennie Marta Chodorowska), Witold Dębicki i Michał Zieliński.

Próby do spektaklu rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku. Częstochowską premierę planowano na 9 maja. Wzorem poprzednich miała się odbyć w Filharmonii Częstochowskiej – agencja Certus zawsze organizuje teatralne święto w rodzinnym mieście. Niestety, w połowie marca 2020 r., wraz z początkami pandemii koronawirusa wprowadzono w Polsce obostrzenia zawieszające działalność instytucji kultury. Organizatorzy zostali zmuszeni do zmiany terminu.

W Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu z Cezarym Żakiem w roli głównej. Przeniesiono ją na 2022 rok 2
Próba spektaklu “Kolacja dla głupca” (fot. Marek Matusiak/ mat. agencji Certus)

Wybrali taki, który z ubiegłorocznej perspektywy, wydawał się pewny: 24 kwietnia 2021 r. I choć od tamtych wydarzeń minął rok, pandemia nie ustępuje. Po chwilowych poluzowaniach w obostrzeniach, znów sceny i instytucje zamknięte są dla publiczności.

Agencja Certus po raz kolejny zmieniła datę premiery. Nie zmieniła jednak jej miejsca. I tak na 15 stycznia 2022 r. na godz. 18 w Filharmonii Częstochowskiej planowana jest ogólnopolska premiera “Kolacji dla głupca”. Dzień później, o godz. 16 i 19.30 odbyć się mają pokazy popremierowe.

Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność. Ci którzy jeszcze ich nie mają, za te na premierę zapłacą od 80 do 150 zł,a na spektakle popremierowe – od 60 do 120 zł. Można je kupić w siedzibie Agencji Certus przy ul. Dąbrowskiego 36/4 (tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (34 324 42 30 oraz 795 451 438). Sprzedaż powadzona jest również za pośrednictwem portali KupBilecik.pl oraz eBilet.pl.

Więcej o spektaklu i biletach można dowiedzieć się na stronie www.agencjaartystycznacertus.pl.

Na maj planowane jest “Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”

W Częstochowie miała odbyć się premiera spektaklu z Cezarym Żakiem w roli głównej. Przeniesiono ją na 2022 rok 3
“Klimakterium 2, czyli menopauzy szał” (mat. agencji Certus)

Z kolei w maju, jeśli obostrzenia pozwolą, częstochowska agencja planuje zaprosić widzów na przebojową komedię “Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”.

-Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! – zapowiada spektakl organizator.

Przebój w reżyserii Krzysztofa Jaślara i Elżbiety Jodłowskiej ma być prezentowany w Filharmonii Częstochowskiej 15 maja o godz. 15 i 19.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Pannonica” w Częstochowie. Zobaczcie zdjęcia z próby autorstwa Piotra Dłubaka

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -