fbpx
Strona głównaPolecaneMiasto rozbudowuje przedszkole na Parkitce

Miasto rozbudowuje przedszkole na Parkitce

Przy ul. Okulickiego w częstochowskiej dzielnicy Parkitka trwa rozbudowa przedszkola. Po zmianach będzie tam można przyjąć trzy kolejne grupy przedszkolaków.

W miejsce dotychczasowego wejścia głównego powstaną dwie kondygnacje. Jak informuje miasto, w rozbudowanej części budynku powstanie szyb z windą wewnętrzną dla osób z niepełnosprawnościami. Po rozbudowie cały budynek przejdzie termomodernizację z wymianą części stolarki okiennej i drzwiowej oraz remontem wentylacji mechanicznej w kuchni z zapleczem.

Rozbudowa placówki trwa od listopada ubiegłego roku. W tym czasie wykonano już m.in. ławy i ściany fundamentowe budynku wraz z izolacją termiczną ścian; położono też betonowy podkład pod warstwy podłogowe. Prowadzono też prace związane z kanalizacją sanitarną. Obecnie natomiast trwa murowanie ścian nośnych parteru.


Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Koszt całości inwestycji to 2,9 mln zł, a planowane dofinansowanie – 1 mln 748 tys. zł. Pracami zajmuje się wyłoniona w przetargu w sierpniu zeszłego roku firma KROMAR Import Export Sp. z o.o. ze Starokrzepic. Ich zaplanowany finał to koniec sierpnia tego roku.


(fot. Łukasz Kolewiński)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -