fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaPolecane"Pannonica" w Częstochowie. Zobaczcie zdjęcia z próby autorstwa Piotra Dłubaka

„Pannonica” w Częstochowie. Zobaczcie zdjęcia z próby autorstwa Piotra Dłubaka

Zarówno Teatr im. Mickiewicza jak i wszyscy jego wielbiciele mają nadzieję, że 8 maja odbędzie się prapremiera spektaklu „Pannonica”. Przygotowania trwają. Póki co, prezentujemy zdjęcie z próby autorstwa Piotra Dłubaka.

Pierwotnie polska prapremiera spektaklu „Pannonica” miała się odbyć 17 kwietnia. Niestety, przedłużające się obostrzenia wymuszające zawieszenie działalności przez instytucje kultury, plany te pokrzyżowały. Teatr im. Mickiewicza wskazał nowy termin. 8 maja. Zarówno instytucja, jak i wszyscy miłośnicy sceny i jazzu mają nadzieję, że uda się go dotrzymać.

Ten spektakl już zapowiadaliśmy. Powstał na podstawie książki „Baronowa jazzu” Hannah Rothschild w przekładzie Dobromiły Jankowskiej. Reżyserii podjął się Paweł Szumiec, który odpowiada również za tekst i opracowanie muzyczne.

"Pannonica" w Częstochowie. Zobaczcie zdjęcia z próby autorstwa Piotra Dłubaka 1
Próba do spektaklu „Pannonica” w Teatrze im. Mickiewicza (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Bohaterką jest Kathleen Annie Pannonica de Koenigswarter, zmarła w 1988 r. mecenas muzyki jazzowej. Była przyjaciółką i promotorką wielu wybitnych muzyków jazzowych. W swoim hotelowym apartamencie gościła jam sessions. Wypożyczała swojego Rolls Royce’a wraz z szoferem, by podwoził ich na występy. Swoim patronatem objęła m.in. Theloniousa Monka i Charliego Parkera. Pierwszy z wymienionych stworzył na jej cześć utwór „Pannonica”, ale nie był jedynym, który komponował z myślą o niej.

"Pannonica" w Częstochowie. Zobaczcie zdjęcia z próby autorstwa Piotra Dłubaka 2
Próba do spektaklu „Pannonica” w Teatrze im. Mickiewicza (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Oboje „pojawią” się na deskach częstochowskiego teatru. Pannonikę gra Agnieszka Łopacka, Monka – Maciej Półtorak. Obsadę spektaklu Szumca tworzą także Waldemar Cudzik jako Mężczyzna oraz ceniony pianista- Michał Rorat, który sprawi, że jazz zabrzmi na żywo.

Przygotowania do premiery trwają. W oczekiwaniu na to wydarzenie prezentujemy zdjęcie z próby do spektaklu, autorstwa Piotra Dłubaka – artysty-fotografika związanego z Teatrze im. Mickiewicza.

Bieżące informacje dotyczące instytucji można śledzić na www.teatr-mickiewicza.pl oraz www.facebook.com.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Pannonica” w Częstochowie. Zobacz teatralny plakat, którego autorką jest Małgorzata Stępniak

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -