fbpx

Wielkie Litery #dlaBibliotek. Lubiteka walczy o serię książek WIELKIE LITERY

LUBITEKA – Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu wzięła udział w konkursie „Wielkie Litery”. Nagrodą są książki ze specjalną czcionką.

konkurs 2
Fot. wielkielitery.pl

Czytać lubi chyba każdy. Jedni bardziej, a drudzy mniej. Niestety ze względu na słaby wzrok nie wszyscy mogą czytać wszystko to, co by chcieli. Taki problem dotyka przede wszystkim osoby starsze i słabo widzące, dla których mała czcionka to nie lada wyzwanie.

Z myślą o takich osobach powstała seria książek „Wielkie Litery”. To nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie. Format lektur „Wielkie Litery” jest wygodniejszy i przejrzystszy, przez co nie nadwyręża się wzrok czytelnika.

Od 22 marca do 12 kwietnia 2021 roku hurtownia książek OSDW Azymut zorganizowała Wirtualne Targi dla bibliotek, którym towarzyszył konkurs. Do wygrania w nim jest kilkadziesiąt bestsellerowych powieści wydanych w specjalnym formacie z dużą czcionką, które trafią do trzech laureatów.

Zadaniem konkursu było przygotować (najlepiej wspólnie z bibliotekarzami i czytelnikami) zdjęcie, film lub grafikę, które zachęcą lokalną społeczność do sięgnięcia po książki z serii Wielkie Litery. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu postanowiła zawalczyć o tę serię książek.

konkurs 1
Fot. wielkielitery.pl

Poniżej konkursowy filmik promujący książki #WielkieLitery przygotowany przez Lubitekę:

Zostaje teraz tylko trzymać kciuki za zwycięstwo Lubiteki!