fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie będą namawiać motocyklistów, aby wyścigi zostawili profesjonalistom i jeździli ostrożnie...

W Częstochowie będą namawiać motocyklistów, aby wyścigi zostawili profesjonalistom i jeździli ostrożnie po mieście

Ściganie się zostaw profesjonalistom”, to wspólna akcja Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie inspektora Dariusza Atłasika i Zakładu Gospodarki Komunalnej TBS.

Jej pomysłodawcy chcą zwrócić uwagę miłośnikom motocykli, że publiczne ulice to nie tor wyścigowy, a nadmierna prędkość i brawura mogą doprowadzić do tragedii.

Policja przypomina, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Szczególnie uważać muszą tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, do których obok pieszych i rowerzystów należą właśnie motocykliści.

Przy dużej prędkości wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna – przypomina częstochowska policja. –

Te właśnie nieprawidłowe zachowania części motocyklistów skłoniły Komenda Miejska Policji w Częstochowie do przeprowadzenia wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie akcji edukacyjno-prewencyjnej. W ramach akcji „Ściganie się zostaw profesjonalistom” opracowano spot filmowy, który zdaniem jego autorów powinien trafić do wyobraźni motocyklistów.

Częstochowska drogówka wspólnie z Klubem Motocyklowym Jeźdźcy Hordy przeprowadziła również działania na drodze skierowane do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jej celem było zwrócenie uwagi tym razem kierowcom, że nie są sami na drodze. W ramach akcji “Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie” policjanci wspólnie z motocyklistami rozdawali naklejki i ulotki, apelując do kierujących samochodami o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Motocyklisto, policja przypomina:

respektuj przepisy obowiązujące na drodze,

nie przekraczaj dopuszczalnej prędkości,

nie wjeżdżaj na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony,

nie wciskaj się między pojazdy,

nie przeceniaj swoich umiejętności, kierując jednośladem,

zadbaj o widoczność na drodze – używaj elementów odblaskowych na odzieży,

nie wymuszaj pierwszeństwa,

nie wyprzedzaj “na trzeciego”.

pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe,

zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania i ostrożności,

zawsze jeździj w kasku i odpowiedniej odzieży,

zadbaj o prawidłowe oświetlenie swojego jednośladu i jego stan techniczny.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -