fbpx
Strona głównaPolecanePo godzinach służby częstochowski policjant pomógł zatrzymać złodzieja

Po godzinach służby częstochowski policjant pomógł zatrzymać złodzieja

Policjantem nie przestaje się być po godzinach służby. Udowodnił to młodszy aspirant Maciej Gołębiowski z częstochowskiej drogówki. W czasie wolnym od pracy pomógł ująć mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg kradzieży.

Policjant z częstochowskiej drogówki w czasie wolnym od służby pojechał ze swoją rodziną na zakupy – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Przed wjazdem na parking jednego z centrum handlowych, zauważył kierowcę toyoty, który wjechał w słup oświetleniowy. Jego uwagę zwróciło zachowanie mężczyzny wskazujące, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Gdy policjant podszedł i się wylegitymował, 22-latek zaczął uciekać i po chwili wsiadł do nadjeżdżającego autobusu.

Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg, zawiadamiając jednocześnie swoich kolegów o tym, co się stało. Uciekinier próbował zgubić pościg i przesiadł się do innego autobusu. Nic to jednak nie dało. Autobus został zatrzymany przez policję. 22-latek na widok mundurowych siłą otworzył drzwi w autobusie i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie uciekł jednak daleko, bo ulicę dalej został zatrzymany.

Jak się okazało, toyotę, którą prowadził nie mając do tego uprawnień, skradł kilka godzin wcześniej w dzielnicy Tysiąclecie – przekazała rzeczniczka częstochowskiej policji. – Oprócz samochodu jego łupem padły także dokumenty, sprzęt RTV, biżuteria i pieniądze pozostawione na terenie niezamkniętej posesji. Jak ustaliła policja, mężczyzna dwa dni wcześniej ukradł mieszkańcowi Częstochowy portfel, a pod koniec ubiegłego roku włamał się do punktu totalizatora sportowego.

To nie wszystko Jak się okazało, 22-latek był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Decyzją sądu młody mężczyzna trafił do aresztu. Za liczne przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -