fbpx
Strona głównaWiadomościRegionVI Regionalny Konkurs dla Dzieci i Młodzieży „Uratować Znaczy Żyć”

VI Regionalny Konkurs dla Dzieci i Młodzieży „Uratować Znaczy Żyć”

W auli Komendy Miejskiej Policji odbył się konkurs dotyczący zasad pierwszej pomocy przedmedycznej adresowany do uczniów szkół podstawowych.

VI edycję Regionalnego Konkursu Dzieci i Młodzieży „Uratować Znaczy Żyć” zorganizowała SP nr 25. Imprezie patronowała Komenda Miejska Policji i Państwowa Straż Pożarna. Zmagania konkursowe odbyły się w auli Komendy Miejskiej Policji czyli w popularnym „Trójkącie”.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pomocy poszkodowanym. Część praktyczna obejmowała m.in. przeprowadzenie rozmowy z dyspozytorem, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i ocenę stanu zdrowia poszkodowanego. Dodatkowo uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego zachowania się w górach i nad wodą, musieli również posiadać wiedzę z zakresu pożarnictwa. Wiedzę uczestników oceniali częstochowscy strażacy, służby medyczne i policjanci z Ich zmaganiom przyglądali się i oceniali zasiadający w konkursowej komisji częstochowscy strażacy, służby medyczne i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz prewencji.

Organizatorzy podkreślają, że zasad bezpieczeństwa można uczyć nawet najmłodsze dzieciaki. Jeśli dziecko sprawnie już się porozumiewa, powinno umieć wezwać pomoc w kryzysowej sytuacji. Na rynku dostępne są zróżnicowane materiały(bajki, książki), które pomogą nauczyć tych treści nawet przedszkolaków. Warto, by dzieciaki znały numer alarmowy, pod który należy dzwonić w kryzysowych sytuacjach, a także adres zamieszkania. Często okazywało się, że właśnie dzięki znajomości podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy, to właśnie dziecko uratowało komuś życie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie