fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaV Jurajskie Zawody Balonowe. Cztery dni podniebnych wrażeń

V Jurajskie Zawody Balonowe. Cztery dni podniebnych wrażeń

Tegoroczne Jurajskie Zawody Balonowe rozpoczną się w czwartek, 21 lipca. W programie czterodniowej imprezy znajdą się m.in. nocne pokazy balonów i pikniki balonowe.

To już piąta edycja Jurajskich Zawodów Balonowych. Impreza połączona jest z Balonowymi Mistrzostwami Polski i Balonowym Pucharem Polski.

– Już po raz piąty organizujemy te zawody wspólnie z gminą Janów – zaznacza burmistrz gminy i miasta Olsztyn, Tomasz Kucharski. – To niezwykle malownicza impreza. Loty balonowe wzbudzają wiele emocji, są bowiem bardzo kapryśną dyscypliną sportu. Wymagają odpowiedniej pogody, powinno wiać, a jak nie ma warunków, nie da się startować –  tłumaczy.

V Jurajskie Zawody Balonowe. Cztery dni podniebnych wrażeń 1
Jurajskie Zawody Balonowe (archiwum UMiG Olsztyn)

Impreza rozpocznie się w czwartek, 21 lipca w Złotym Potoku. Pierwszy lot zaplanowano na godz. 19 (podobnie jak w przypadku pozostałych godzin i miejsc startu, należy je traktować orientacyjnie, decyzję w tej kwestii – uzależnioną od aktualnych warunków – podejmuje na bieżąco dyrektor zawodów).

Drugiego dnia, zawody przeniosą się do Olsztyna. Tam o godz. 5.30 odbyć się ma lot drugi, a o godz. 19 – trzeci. – Tego dnia szczególnie zapraszamy na piknik balonowy, który odbędzie się na błoniach przy olsztyńskiej restauracji Spichlerz. Podczas wydarzenia wystąpi orkiestra Cizzz Big Band. To młody zespół grający m.in. na instrumentach blaszanych. Brawurowo i w mistrzowski sposób wykonuje on muzyczne standardy. Koncert będzie więc z pewnością znakomity! – zapewnia Tomasz Kucharski.

V Jurajskie Zawody Balonowe. Cztery dni podniebnych wrażeń 2
Jurajskie Zawody Balonowe (archiwum UMiG Olsztyn)

Piątkowy piknik wystartuje o godz. 18. W programie przewidziano choćby loty balonem na uwięzi i atrakcje dla dzieci. Na finał – na godz. 21 – zaplanowano nocny pokaz balonów.

W sobotę, czwarty z kolei lot przypada na Olsztyn (godz. 5.30), ale już ten piąty (o godz. 19) odbędzie się w Złotym Potoku. Tam też, na błoniach przy Hotelu Kmicic, godzinę przed startem rozpocznie się piknik. Wśród atrakcji znajdą się wesołe miasteczko, wspomniane już powyżej loty balonem na uwięzi i atrakcje dla dzieci. Nie braknie również bogatej oferty gastronomicznej.

V Jurajskie Zawody Balonowe. Cztery dni podniebnych wrażeń 3
Jurajskie Zawody Balonowe (archiwum UMiG Olsztyn)

V Jurajskie Zawody Balonowe zakończą się w niedzielę, 24 lipca. Szósty i ostatni lot odbędzie się w Złotym Potoku o godz. 5.30. Na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród organizatorzy zapraszają zaś do Olsztyna. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe.

ZS

Czytaj także: Konkurs fotograficzny “Balonowa Jura Janów-Olsztyn 2022”. Pula nagród wynosi 2 500 zł

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -