fbpx
Strona głównaPolecaneUroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie, podobnie jak w latach ubiegłych, także i dzisiaj podzielono na dwie części. Najpierw w samo południe w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny odbywała się msza w intencji Ojczyzny i przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Od godziny 17 odbywać się będzie świętowanie miejskie na Placu Biegańskiego.

W samo południe częstochowianie, a także parlamentarzyści i radni Prawa i Sprawiedliwości modlili się w intencji Polski w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętej Rodziny. Uroczystości odbyły się z udziałem pocztów sztandarowych policji, straży pożarnej, straży miejskiej, a także jednostki wojskowej – komandosów z Lublińca. Modlono się za Ojczyznę, ale także za pokojowe i humanitarne zakończenie konfliktu na granicy, straż graniczną oraz jedność narodu w trudnych czasach. Mszy przewodniczył i homilię do wiernych wygłosił Metropolita Częstochowski arcybiskup Wacław Depo.

Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali najpierw pod pomnik Jana Pawła II, a następnie Alejami Najświętszej Maryi Panny pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie apelem poległych i złożeniem kwiatów zakończono uroczystości.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -