fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaOPK "Gaude Mater" zaprasza w piątek na spotkanie z Mariuszem Czubajem

OPK “Gaude Mater” zaprasza w piątek na spotkanie z Mariuszem Czubajem

W piątek, 12 listopada Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

Mariusz Czubaj jest nie tylko pisarzem, ale także profesorem antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Jako pisarz dwukrotnie zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną – w 2009 r. za „21:37”, a w 2017 r. za „R.I.P.”. Czytelnicy najbardziej polubili zaś sześciotomowy cykl z profilerem Rudolfem Heinzem, którego zwieńczeniem jest “Cios kończący”. Poza literaturą i praca naukową Czubaj uprawia również sztuki walki, a także gra na saksofonie. Posiada 1. dan w karate tradycyjnym. Występuje z zespołem Zgniłość Marcina Świetlickiego. Współtworzy też formację jazzową Kornet Olemana.

Autor jest częstym gościem w Częstochowie. Wszystko za sprawą Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater”. Za sprawą instytucji częstochowianie poznali już różne oblicza artysty. Także jako wspomnianego saksofonisty. W październiku mogliśmy usłyszeć go na scenie razem ze Zgniłością.

Spotkanie autorskie już w piątek!

Teraz pora na spotkanie autorskie, które nie ograniczy się pewnie tylko do opowieści o literaturze i muzyce. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 12 listopada o godz. 18 w siedzibie OPK przy ul. Dąbrowskiego 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl.

Warto dodać, że tego samego dnia, o godz. 20 odbędzie się koncert formacji Marc Perrenoud Trio. Wejściówki na to wydarzenie już się rozeszły.

ZS

Czytaj także: Książki z Częstochowy – nie tylko kryminały, ale i poezja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -