fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaFinanse5 mln złotych dotacji na sport od UM Częstochowy

5 mln złotych dotacji na sport od UM Częstochowy

Miasto rozdzieliło blisko 4 mln zł dotacji na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 1 mln zł na wysoki poziom współzawodnictwa. W obu konkursach wsparcie przyznano na ponad 70 przedsięwzięć.

Dotacje na realizację szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży przyznano w sumie 52 podmiotom, w tym 14 z nich to uczniowskie kluby sportowe. Część z podmiotów, korzystająca z obiektów miejskich, posiada w ramach dotacji wydzielone środki na organizację zajęć treningowych, m.in. w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Najwyższe kwotowo dotacje otrzymają: Włókniarz Częstochowa SA, Klub Sportowy SKRA Częstochowa SA, KU AZS Politechniki Częstochowskiej oraz CKS Budowlani.

Wysokość przyznanej w 2022 r. dotacji dla RKS Raków odpowiada wysokości kwoty ubiegłorocznej – po odjęciu kwoty, która w ramach miejskiej dotacji przeznaczana była rokrocznie na pokrycie przez RKS Raków kosztów wynajmu od MOSiR Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” na potrzeby szkoleniowo-treningowe. W związku z przejęciem w zarząd, na wniosek klubu, MSP „Raków”, w kwocie przyznanej RKS Raków dotacji na szkolenie te środki nie mogły więc już zostać uwzględnione.

W ramach drugiego zadania „Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa” dotowanych będzie 18 podmiotów. Najwyższe środki otrzymają: KS SKRA Częstochowa SA, Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002” oraz KS Częstochowianka.

Oprócz najwyższej dotacji, Włókniarz Częstochowa zyskał także nowego sponsora tytularnego, którym jest firma zielona-energia.com. Więcej na ten temat przeczytasz pod tym linkiem. Natomiast na stronie UM Częstochowy, znajduje się szczegółowy wykaz sportowych dotacji 2022.

5 mln dotacji na sport
źródło: ELTROX Włókniarz Częstochowa

LNŚ/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -