W Lublińcu w Galerii pod Glinianym Aniołem uczono szydełkowania

0
604

W Galerii pod Glinianym Aniołem w Lublińcu 19 i 20 października 2020 roku odbyły się warsztaty szydełkowania. Na pierwszych jesiennych zajęciach, uczestniczki poznały podstawy tworzenia prac za pomocą szydełka i sznurka.

Z roku na rok miłośników szydełkowania coraz bardziej przybywa w szeregi, a wykonywane przez nich prace zyskują na wartości, czy to sentymentalnej, czy też materialnej.

W czasie warsztatów wszystkie panie były wdrażane w tajniki szydełkowania przez Sabinę Gajda. Uczestniczki uczyły się robienia łańcuszka, słupka i półsłupka i jak na osoby początkujące poszło im to bardzo dobrze. Dzięki tej wiedzy na zajęciach powstały pierwsze wydziergane własnoręcznie podkładki na stół.

W Lublińcu w Galerii pod Glinianym Aniołem uczono szydełkowania 1
Fot: MDK Lubliniec

Bardzo też cieszy fakt, że na spotkanie w miłym gronie kobiet przyjechały osoby nie tylko z Lublińca, ale także z innych miast. Jedna z uczestniczek przebyła aż… 60 kilometrów, by wdrożyć się w tajniki dziergania. Jak widać, taka forma spędzania wolnego czasu nabiera na sile, tym bardziej teraz w obecnej rzeczywistości.

Cykl „Pod Dzierganym Aniołem” powstał dokładnie rok temu i od razu zaczął się cieszyć dużą popularnością, a lista chętnych szybko się zapełniała. Niestety w tym roku ze względu na bezpieczeństwo własne i uczestniczek, spotkanie musiało odbyć się w dwóch mniejszych grupach. W czasie zajęć organizatorzy zadbali o odpowiedni dystans i komfort pracy.

W Lublińcu w Galerii pod Glinianym Aniołem uczono szydełkowania 2
Fot: MDK Lubliniec

Kolejne spotkanie szydełkomaniaków odbędzie się w listopadzie. Więcej informacji na ten temat pojawi się na stronie MDK Lubliniec.

[post_gallery]

Fot: MDK Lubliniec