Protest Kobiet w Lublińcu , oświadczenie Posła Andrzeja Gawrona

0
2006

Na facebookowej stronie Lubliniec jest Kobietą powstało wydarzenie w którym Panie zapraszają na protest w dniu dzisiejszym o godzinie 19.00

Zbiórkę uczestników marszu zaplanowano na rynku w Lublińcu o 19 tej. Stąd ma ruszyć marsz ulicami miasta

Jak widać protest odbywa się w Lublińcu pokojowo i z poszanowaniem praw

Wydarzenie , które ogłoszono miało się stać również spotkaniem z Posłem Ziemi Lublinieckiej Andrzejem Gawronem. Zaproszenie z tego co udało nam się ustalić nie było formalne ale Pan Poseł odpowiedział na nie w formie oświadczenia, które poniżej cytujemy:

Szanowni Państwo

Dotarła do mnie informacja, że również dzisiaj ma odbyć się w Lublińcu protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Rozumiem potrzebę bycia wysłuchanym przez część protestujących, chociaż trudno jest mi zrozumieć język w jakim to czynią. Jest jednak dodatkowa okoliczność odbywających się protestów – zagrożenie zdrowia – zagrożenie dla zdrowia  protestujących, policjantów oraz osób z którymi zamieszkują protestujący, szczególnie osób starszych. Proszę i apeluję o rozsądek, o takie zachowanie, które nie będzie narażać Was i waszych bliskich. Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji gdy należy skoncentrować się na walce o ratowanie życia i zdrowia naszych mieszkańców. Dziękuję ratownikom naszego pogotowia ratunkowego, dziękuję lekarzom i pielęgniarkom naszych szpitali, dziękuję całemu personelowi medycznemu, dziękuję pracownikom Domów Pomocy Społecznej, dziękuję służbom mundurowym i pracownikom Sanepidu. Każdy ma niezbywalne prawo do manifestowania swoich poglądów i opinii – apeluję jednak o odpowiedzialność – niech wszelkie działania mają charakter pokojowy i odbywają się w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Protest Kobiet w Lublińcu , oświadczenie Posła Andrzeja Gawrona 1

Andrzej Gawron 
Poseł Ziemi Lublinieckiej