fbpx
Strona głównaDomInwestycjeTymczasowe przejścia przy DK-91, a wkrótce nowe kładki dla pieszych. Wykonawca zapewnia,...

Tymczasowe przejścia przy DK-91, a wkrótce nowe kładki dla pieszych. Wykonawca zapewnia, że ich montaż rozpocznie się wiosną tego roku

Remont DK-91 trwa, a mieszkańcy muszą radzić sobie z kolejnymi zmianami i utrudnieniami. Tym razem chodzi o tymczasowe przejścia na wysokości pięciu ulic w sąsiedztwie trasy.

Tymczasowe przejścia zostały wyznaczone przez wykonawcę prac po powierzchni placu budowy, na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej. Z powodu intensywnej eksploatacji tych odcinków, ekipa wykonawcy zobligowana jest do systematycznego poprawiania ich stanu technicznego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców, a jednocześnie dostosowane do tego, co akurat dzieje się na budowie.

Na nowe kładki trzeba będzie poczekać do późnej wiosny. Ale już teraz wykonawca zapewnia, że będą to konstrukcje spełniające wymogi techniczne XXI wieku. Powstanie sześć kładek o łukowym kształcie wykończenia, które będą podświetlone i dostosowane do dla osób niepełnosprawnych.

Co jeszcze powstanie w ramach całej inwestycji? Trzy przejścia podziemne, pięć nowych obiektów mostowych, w tym trzech dwupoziomowych skrzyżowań. Wyremontowane zostaną trzy mosty, powstanie odrębna kładka dla pieszych. Pojawią się nowe chodniki, drogi rowerowe i zatoki autobusowe. Lista zadań do wykonania jest długa i zapowiada ogromne zmiany. Przebudowa trasy trwa i trwa też wyścig z czasem bowiem finał prac powinien nastąpić do końca tego roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV