fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaFinanse„Twój e-PIT” - zmiany w rozliczeniach

„Twój e-PIT” – zmiany w rozliczeniach

 

Dla wielu rozliczanie podatków to co roku duży problem. Jednak już od 15 lutego 2019 roku to Urząd Skarbowy będzie mógł wypełnić za nas PIT-37 oraz PIT-38. To oszczędność czasu i spokój ducha, że nie popełniliśmy żadnego błędu.

Zmiany od 2019 roku obejmą między innymi podatników, którzy rozliczają PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów wprowadzi „Twój e-PIT”, dostępny on będzie od 15 lutego na stronie podatki.gov.pl. By urząd wypełnił za nas zeznanie podatkowe nie trzeba będzie składać żadnego wniosku w tej sprawie. Taki gotowy PIT będzie można zweryfikować i zaakceptować. Dodatkowo będzie istniała możliwość dopisania organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać swój 1% podatku. To samo tyczy się ulg i odliczeń, które również trzeba będzie wpisać samodzielnie.

„Twój e-PIT” ma przygotować Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Gotową deklarację podatnik zatwierdzi przez stronę Portalu Podatkowego. Jeśli rozliczany nie wprowadzi swoich zmian i nie rozliczy się sam, to urząd 30 kwietnia 2019 roku uzna Twój e-PIT za zaakceptowany.

Nie należy się również spieszyć ze składaniem PITu przed 15 lutego (w przypadku, gdy chcemy samodzielnie się rozliczyć). A to ze względu na to, że zostanie on uznany i tak dopiero od 15 lutego i termin zwrotu nadpłaty będzie liczony właśnie od tej daty.

Wszystkie te zmiany dotyczą indywidualnych podatników. Natomiast od 2020 roku ministerstwo zapowiada iż uruchomi usługę również dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a więc PIT-36, PIT-36L lub PIT-28.

Forma Twój e-PIT to kolejne udogodnienie, po tym jakie ministerstwo wprowadziło od czasu elektronicznego składania rozliczeń. Jak wynika z danych podanych przez ministerstwo, z roku na rok przybywa rozliczeń internetowych. W 2014 roku z takiej formy skorzystało ponad 5mln osób, w 2016 roku 7 mln, a w zeszłym 2018 roku ponad 11mln, co stanowi 2/3 wszystkich złożonych zeznań.

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -