fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościMyszkówSpotkanie z włodarzami gmin

Spotkanie z włodarzami gmin

 

W starostwie powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli starosta, wicestarosta oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu myszkowskiego.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który zaprosił przedstawicieli samorządów gminnych w celu omówienia działań w zakresie współpracy między poszczególnymi szczeblami samorządu.

W rozmowach uczestniczyli starosta Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Niegowy Mariusz Rembak, wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak.


Jednym z ważnych tematów spotkania była problematyka budowy chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przy drogach powiatowych. Starosta Piotr Kołodziejczyk podkreślił, że należy wypracować model współpracy, w którym zasadniczą rolę będą pełnić wspólne dla wszystkich gmin zasady dotyczące współfinansowania. Przede wszystkim gminy miałyby decydować o lokalizacji nowego chodnika bądź ścieżki pieszo-rowerowej, uczestnicząc jednocześnie w kosztach inwestycji.


Do tej pory nie istniały tego typu jasne zasady. Wspólne finansowanie inwestycji z zakresu chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przez powiat i gminy odbywało się bez przyjętych wcześniej założeń.


Należy pamiętać, że mowa o przedsięwzięciach powiatowych, które nie są zadaniami gmin. Zdaniem starosty, to samorządowcy z danej gminy najlepiej wiedzą, w której miejscowości potrzebne są takie inwestycje.

Należy więc podkreślić, że naturalną konsekwencją takiego stanowiska jest opieranie się na autorytecie gmin w kwestii lokalizacji inwestycji.

Uczestnicy spotkania poruszali także aspekty samorządowe związane ze służbą zdrowia oraz pozyskiwania środków zewnętrznych.

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -