fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka18 marca na UJD odbędzie się I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i...

18 marca na UJD odbędzie się I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży w Częstochowie im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut

W piątek, 18 marca odbędzie się I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży w Częstochowie im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut. Szkoła, która zdobędzie najwięcej punktów w zawodach, otrzyma nagrodę główną w postaci stołu do tenisa.

Turniej odbędzie się w Akademickim Centrum Sportowym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza przy ul. Zbierskiego 6. Do zawodów zgłosiło się już ok. 150 chętnych z Częstochowy i regionu.

W konkursie bierze udział młodzież szkolna od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej, urodzona w latach 2007-2011. Uczestnicy będą podzieleni na 6 kategorii wiekowych. Każda szkoła może zgłosić 10 uczestników, łącznie dziewcząt i chłopców, po 3 osoby na jedną kategorię wiekową.

Każda szkoła będzie walczyła o punkty, decydujące o zajętym miejscu w turnieju. Pozwoli to rozstrzygnąć, która z nich otrzyma nagrodę główną. Ponadto każde indywidualnie zdobyte miejsce na podium, zostanie uhonorowane dyplomem i upominkiem. I miejsce będzie wiązało się dodatkowo z otrzymaniem kółka olimpijskiego. Wręczenie nagród nastąpi podczas ceremonii zakończenia imprezy.

Zawodnicy podczas turnieju będą mogli wziąć udział w dodatkowych grach i zabawach ruchowych. Organizator przewiduje dla uczestników słodki poczęstunek, uzależniony od obowiązujących w dniu imprezy zasad i obostrzeń epidemiologicznych.

Przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w rozgrzewce, poprowadzonej przez Paulinę Narkiewicz, polską tenisistkę stołową, mistrzynię i reprezentantkę Polski, która od 2019 roku jest trenerem klubu Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Uczestnicy muszą pamiętać o tym, by mieć przy sobie aktualną legitymację szkolną, własny sprzęt do gry oraz strój i obuwie sportowe, a także zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w zawodach. Każdy zawodnik ma prawo startu tylko w jednej kategorii wiekowej.

Celem konkursu jest popularyzacja tenisa stołowego, jako prostej formy aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz przedstawienie sylwetki wielokrotnej reprezentantki AZS WSP i mistrzyni Polski Samorządowców w tenisie stołowym Agnieszki Pilawskiej – Błaut. Ponadto uczelnia, dzięki zawodom, promuje sport i aktywność fizyczną wśród najmłodszej społeczności Częstochowy i okolic.

Patronką konkursu jest pochodząca z Sosnowca, wielokrotna reprezentantka AZS WSP i mistrzyni Polski Samorządowców w tenisie stołowym – Agnieszka Pilawska Błaut. Przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła w klubie Polonia Sosnowiec zdobywając wiele sukcesów w kategoriach młodzieżowych. Zdobyła medal w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trenowała w amatorskiej lidze i pracowała w Wydziale Edukacji UM Częstochowy. Przegrała w wieku 43 lat najtrudniejszą walkę w życiu, gdzie przeciwnikiem była choroba nowotworowa. Odeszła w dniu 2 marca 2021.

Organizatorami I Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży są Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza i Urząd Miasta w Częstochowie który jest fundatorem nagrody głównej, czyli stołu tenisowego. Zawody współorganizuje KU AZS UJD Częstochowa, RRKOL w Częstochowie, SZS w Częstochowie oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy w Częstochowie.

I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży w Częstochowie im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut zostanie przeprowadzony zgodnie z reżimem sanitarnym, obowiązującym w związku z pandemią Covid-19.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -