fbpx
Strona głównaPolecaneRaków od kwietnia będzie dzierżawił Miejski Stadion Piłkarski Raków przy Limanowskiego 83

Raków od kwietnia będzie dzierżawił Miejski Stadion Piłkarski Raków przy Limanowskiego 83

Zmienia się zarządca na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Będzie nim Raków Częstochowa, który od 1 kwietnia 2022 będzie zarządzał MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. Umowa z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Częstochowie została podpisana do końca 2024 roku.

W ramach dzierżawy klub przejmie kompleksowe zarządzanie stadionem i otaczającym go terenem w zakresie dotyczącym codziennego użytkowania i spraw technicznych. To wiąże się z przejęciem kosztów utrzymania obiektu, ale także z czerpaniem korzyści wynikających z zarządzania stadionem. Klub będzie miał też prawo do dokonywania za zgodą MOSiR dodatkowych prac adaptacyjnych i remontowych, które wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie obiektu. Obowiązkiem klubu pozostaje zapewnienie Urzędowi Miasta Częstochowy możliwości prowadzenia zadań inwestycyjnych i remontowych po wspólnym uzgodnieniu zakresu i terminu realizacji. Na czas trwania umowy klub zobowiązał się do udostępnienia zaplecza treningowego i boisk dla akademii szkolącej dzieci i młodzież.

Umowa dzierżawy wejdzie w życie wraz z początkiem kwietnia i potrwa do końca 2024 roku. Warto dodać, że Urząd Miasta Częstochowy przygotowuje się do realizacji drugiego etapu rozbudowy MSP „Raków”, starając się o pozyskanie dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu wsparcia inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu dotyczy blisko 8,5 miliona złotych, a planowany wkład miasta to ponad 6,5 miliona złotych.

Do tej pory administratorem obiektu o powierzchni ponad 6,8 hektara był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, mający tzw. trwały zarząd nad MSP Raków w imieniu Miasta Częstochowy.

Raków poszedł w ślady żużlowców Włókniarza, którzy też zarządzają stadionem przy ul. Żużlowej.

AK, informacja prasowa, foto: AK

Raków od kwietnia będzie dzierżawił Miejski Stadion Piłkarski Raków przy Limanowskiego 83 1
Raków od kwietnia będzie dzierżawił Miejski Stadion Piłkarski Raków przy Limanowskiego 83 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -