fbpx
Strona głównaWiadomości,,Gotowi oddać krew!” - baza krwiodawców dla Ukrainy rozpoczęła swoją działalność

,,Gotowi oddać krew!” – baza krwiodawców dla Ukrainy rozpoczęła swoją działalność

Internetowa baza krwiodawców rozpoczęła swoją działalność pod hasłem ,,Gotowi oddać krew!”. Stworzona została na potrzeby ratowania życia i zdrowia ludzi dotkniętych rosyjską agresją. Pomoże racjonalnie zarządzać zasobami krwi.

Baza krwiodawców stworzona jest z myślą o potrzebach związanych z wojną w Ukrainie. Powstała z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest swego rodzaju odpowiedzią na wyjątkowe, dramatyczne okoliczności oraz ogromne zaangażowanie obywatelek i obywateli Polski na rzecz zaatakowanej Ukrainy.

baza krwiodawców
archiwum

Honorowe krwiodawstwo w Polsce jest postrzegane jako misja, bowiem Honorowi Dawcy zawsze chętnie i bardzo ofiarnie odpowiadają na potrzeby związane z zapewnieniem odpowiednich zasobów tego bezcennego, ratującego życie i nie dającego się sztucznie wytworzyć płynu.

Na internetowej bazie krwiodawców znajduje się opracowany formularz, dzięki któremu można zgłosić swoją chęć i gotowość do oddania krwi, jako formę pomocy dla naszych dotkniętych rosyjską agresją Ukrainek i Ukraińców. Formularz jest dostępny na tej stronie. Znajdują się w nim pytania o podstawowe dane, takie jak imię, numer telefonu, kod pocztowy czy grupa krwi.

W internetowej bazie krwiodawców znaleźć można także m.in. informacje na temat tego, jakie warunki fizyczne należy spełniać, aby zostać krwiodawcą, metodach pobierania krwi, uprawnieniach krwiodawców oraz odpowiedzi na inne najczęściej zadawane pytania.

Nowo powstała baza krwiodawców ma posłużyć racjonalnemu zarządzaniu zasobami krwi. W sytuacji, gdy okaże się to potrzebne, odpowiednie służby skontaktują się już bezpośrednio z osobami, które poprzez formularz zgłosiły chęć oddania krwi.

W informacji, która pojawiła się na stronach rządowych w związku z uruchomieniem bazy, można dowiedzieć się jednocześnie, że stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce na chwilę obecną są wystarczające. Taki stan rzeczy spowodowany jest dzięki aktywności krwiodawców, rosnącej świadomości społecznej co do wartości krwiodawstwa oraz współpracy z publiczną służbą krwi.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska