fbpx
Strona głównaSportRaków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy...

Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83

Piłkarze Rakowa w trzecim meczu rundy wiosennej zagrają w niedzielę w Zabrzu z Górnikiem. Czerwono-niebiescy jadą na Roosevelta zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienna porażkę poniesioną w Częstochowie.

Piłkarze Rakowa bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną. W pierwszym spotkaniu przy Limanowskiego 82 wygrali z Wisłą Kraków. W miniony weekend odnieśli też bardzo ważne zwycięstwo w Radomiu z Radomiakiem, który w tabeli jest tuż za Rakowem. Podopieczni trenera Marka Papszuna przerwali serię 12 spotkań Radomiaka bez porażki i jako jedyni w obecnym sezonie wygrali w Radomiu! We wcześniejszych 10 spotkaniach piłkarze Radomiaka 5 razy wygrali u siebie i 5 razy remisowali.

Ze zwycięstw z Wisłą i Radomiakiem trzeba się cieszyć, ale i zapomnieć, bo przed Rakowem kolejne trudne spotkania. Już w niedzielę czerwono-niebiescy zmierzą się w Zabrzu z 6. w tabeli Górnikiem. Piłkarze Górnika jako jedyni wygrali jesienią w Częstochowie. Raków teraz pojedzie zrewanżować się za grudniową porażkę przy L83.

Górnik dobrze rozpoczął wiosnę i wygrał w Mielcu ze Stalą. W miniony poniedziałek uległ jednak u siebie Jagiellonii Białystok 1:2.

Raków ma 5 punktów przewagi nad 4. Radomiakiem i 5. Lechią Gdańsk, ale cały czas musi gonić prowadzącego Lecha Poznań i wicelidera Pogoń Szczecin. Do Lecha Raków traci 4 punkty, a do Lechii tylko 2.

Kibice Rakowa mają nadzieję, że drużyna trenera Papszuna odniesie w Zabrzu trzecie wiosenne zwycięstwo. A także nie straci, a być może odrobi straty do ścisłej czołówki, bo Lech zagra w niedzielę w Gdańsku z 5. w tabeli Lechią, która jest groźna u siebie na stadionie. Przekonali się o tym piłkarze Rakowa, którzy 4 grudnia ulegli w Gdańsku 1:3…

– Sumiennie przygotowujemy się do kolejnego wyjazdu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej trener Rakowa Marek Papszun. – Górnik to drużyna, która w Ekstraklasie pokonała nas ostatni raz. Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie i chcielibyśmy się na pewno zrewanżować i to nam przyświeca. I na pewno dobrze wykorzystujemy swój czas, aby do tego spotkania dobrze się przygotować.

MR-K, foto: AK

Partnerem relacji jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 1
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 2
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 3
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 4
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 5
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 6
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 7
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 8
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 9
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 10
Raków jedzie do Zabrza zrewanżować się Górnikowi za jedyną jesienną porażkę przy L83 11
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -