fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaTrzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art

Te daty wielbiciele dobrej rozrywki powinni sobie zanotować: 2 i 25 kwietnia oraz 21 maja. Impresariat Adria Art zaprasza wówczas widzów na trzy komediowe tytuły: „Dobrze się kłamie”, „Porwanie” i „Między łóżkami”.

Pierwszą połowę 2022 r. Impresariat Adria Art oferuje częstochowskim widzom mocno teatralną. W lutym na scenie Filharmonii Częstochowskiej gościli „Inteligenci” (a wśród nich m.in. Wojciech Malajkat, Izabela Kuna i Agata Kulesza), w połowie marca Leszek Lichota udowadniał w „Wiesz, że wiem”, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art 1
Spektakl „Dobrze się kłamie” (fot. Adria Art)

„Dobrze się kłamie”

Podobną specyfikę będzie miała komedia „Dobrze się kłamie”. To spektakl oparty na filmie Paola Genovesego, adaptacji dokonał zaś Bartosz Wierzbięta (który zasłynął jako twórca dialogów polskiej wersji „Shreka”). I tak zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?

Za reżyserię spektaklu wyprodukowanego przez Katarzynę Fukacz i Damiana Słonina (czyli Tito Productions, odpowiedzialne także za wspomnianych „Inteligentów”) odpowiada Marcin Hycnar. Obsadę tworzą: Magdalena Lamparska, Katarzyna Kwiatkowska, Marta Ścisłowicz, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Jakub Wieczorek oraz Wojciech Zieliński.

To, jak skończy się ta niebezpieczna gra, przekonamy się w sobotę, 2 kwietnia. Kinowy hit będzie grany na deskach filharmonii o godz. 16 i 18.30. Bilety (w zależności od miejsc) kosztują 80, 100, 120 i 140 zł.

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art 2
Spektakl „Dobrze się kłamie” (fot. Adria Art)

„Porwanie”

Z kolei 25 kwietnia Adria Art zaprosi widzów na nowy spektakl w reżyserii Artura Barcisia. „Porwanie” to komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.

Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek! – zapowiada organizator.

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art 3
„Porwanie” (mat. Adria Art)

Publiczność czeka nie tylko kryminalna intryga, ale i zaskakujące zwroty akcji. Nie brakuje również doborowej obsady. Oprócz reżysera tworzą ją Katarzyna Ucherska, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i Maciej Perchuć (zamiennie Piotr Grabowski).

„Świetna komedia… im dalej, tym więcej śmiechu…wiele sytuacyjnych śmiesznych momentów i odniesienia do życia społecznego…” – oto jedna z licznych recenzji widzów, które zebrał ten tytuł.

„Porwanie” będzie miało miejsce o godz. 19. Bilety kosztują 60, 90, 100 i 130 zł. Uwaga: podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art 4
„Między łóżkami” (fot. Adria Art)

„Między łóżkami”

Także maj należeć będzie do Artura Barcisia. Wszystko za sprawą dobrze znanego już publiczności tytułu „Między łóżkami”. Tekst Norma Fostera w tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego także wyreżyserował związany z Częstochową artysta.

Spektakl przedstawia losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Historie dzieją się w sześciu pokojach, w których jedynym stałym elementem jest łóżko.

Kim są bohaterowie rozgrywającej się w ciągu dwóch godzin opowieści? To choćby para 50-latków, która godzi się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec, który spotyka księgowego amatora, starzejący  się gwiazdor rocka, który trafia na młodocianą fankę pragnącą przeżyć z nim swój pierwszy raz, a także szef klubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę…

Trzy teatralne przeboje na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Zaprasza Adria Art 5
„Między łóżkami” (fot. Adria Art)

„Między łóżkami” to nie tylko rozrywka, ale też refleksja i wiele wzruszeń. 21 maja na scenie Filharmonii Częstochowskiej oprócz Barcisia wystąpią Katarzyna Skrzynecka (zamiennie Joanna Kurowska), Katarzyna Ankudowicz (zamiennie Maria Niklińska i Paulina Gałązka), Lesław Żurek (zamiennie Robert Majewski i Paweł Domagała) oraz Radosław Pazura. Komedia będzie grana o godz. 16 i 19.30, a bilety kosztują 70, 90, 100 i 140 zł.

Bilety na każdy z powyższych spektakli można zakupić za pośrednictwem strony adria-art.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -