fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDaria Zawiałow zagra dla Agatki Kuberskiej. Koncert już 28 marca w Filharmonii...

Daria Zawiałow zagra dla Agatki Kuberskiej. Koncert już 28 marca w Filharmonii Częstochowskiej

W poniedziałek, 28 marca odbędzie się koncert dla Agatki Kuberskiej. Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpi Daria Zawiałow.

Historię „Walecznej Agatki”, która zmaga się z nowotworem złośliwym mózgu – medulloblastomą IV stopnia, opisywaliśmy już wielokrotnie na łamach „Gazety Regionalnej” (m.in. TUTAJ). Siedmiolatka ma za sobą już pobyt w San Diego, gdzie przeszła protonoterapię. Obecnie częstochowianka przebywa w Szpitalu Bambino Gesu w Rzymie, gdzie spędzi kolejne tygodnie lub nawet miesiące, by walczyć dalej o powrót do zdrowia i życia sprzed choroby.

Daria Zawiałow zagra dla Agatki Kuberskiej. Koncert już 28 marca w Filharmonii Częstochowskiej 1
Agatka Kuberska (fot. ze strony Siepomaga)

Zbiórka na jej leczenie, szacowane na aż 8 milionów złotych, rozpoczęła się w listopadzie 2021 r. Do tej pory za pośrednictwem strony siepomaga.pl udało się zebrać 4,6 mln zł. Zbiórka zaplanowana jest do 1 kwietnia i można ją wesprzeć TUTAJ.

W pomoc Agatce Kuberskiej zaangażowała się niemal cała Polska. Koncert na jej rzecz organizowano nawet w Muzeum Powstania Warszawskiego. Częstochowianie prześcigają się w kolejnych pomysłach na to, jak zebrać tę zawrotną kwotę. Prym wiedzie tu m.in. facebookowa grupa “Licytujemy dla Walecznej Agatki”.

Daria Zawiałow zagra dla Agatki Kuberskiej. Koncert już 28 marca w Filharmonii Częstochowskiej 2
Agatka Kuberska (fot. Siepomaga)

Charytatywny koncert w Filharmonii Częstochowskiej

Najnowszym pomysłem jest koncert, który odbędzie się 28 marca w Filharmonii Częstochowskiej. Organizatorem wydarzenia jest W duszy gra. Gwiazdą imprezy będzie Daria Zawiałow, jedna z najpopularniejszych obecnie polskich artystek.

Wokalistka ma na swoim koncie trzy płyty: „A kysz!”, „Helsinki” i „Wojny i noce”. Każda z nich uzyskała platynowy status. Popularność przyniosły jej takie utwory jak „Kundel bury”, „Nie dobiję się do Ciebie”, „Szarówka” czy „Hej hej!”. Artystka współtworzy muzyczną ekipę Męskiego Grania”. W tym gronie nagrała utwory „Świt”, „Płoną góry, płoną lasy” oraz „I Ciebie też, bardzo”.

Przed i w trakcie wydarzenia zaplanowano aukcje charytatywne. Pod młotek pójdzie m.in. koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Imprezę poprowadzą Izabella Krzan i Tomasz Kammel. Informacje o biletach i wszystkie szczegóły można uzyskać na Facebooku, pod numerem telefonu 888 880 165 oraz mailowo – [email protected]

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -