fbpx

Trwają zapisy do akcji „Masz głos”, której patronuje Fundacja Stefana Batorego

Działasz w organizacji społecznej? Chcesz zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności? Zapisz się do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Stefana Batorego. Czas zgłoszeń do tego projektu mija 5 marca.

Do akcji Masz Głos zaproszeni są społecznicy, którzy chcieliby realizować swoje działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami. To ważne, by wszyscy poczuli się ważni i odpowiedzialni za to, co dzieje się w danej gminie. Można mieć głos i mieć wpływ na sprawy lokalne.

Organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców mogą zgłaszać swój udział do 5 marca br. Do tego dnia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnym etapem będzie rozmowa telefoniczna z koordynatorem.

Szczęśliwcy, którzy zostaną zaproszeni do udziału w akcji (liczba miejsc jest ograniczona), rozpoczną 10 -miesięczną pracę nad własnym projektem. W tym czasie mogą liczyć na bezpłatne wsparcie i współpracę z doświadczonym koordynatorem oraz na bezpłatną pomoc prawną. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w szkoleniach stacjonarnych i online oraz wizytach studyjnych do miejsc, w których wzorowo działają tandemy mieszkańców i władz, złożonych z uczestników akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej np. w Kluczborku, Krakowie, Olecku. Dodatkowo mogą skorzystać z konsultacji przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych. Jest także możliwość otrzymania mikrograntu w wysokości 600 zł. Zakończenie każdej edycji zwieńczone jest przyznaniem nagród Super Samorząd i Super Głos.

Zapisy trwają jeszcze tylko do końca tygodnia, a swoje zgłoszenie można wysłać tutaj: https://www.maszglos.pl/zapisz-sie/

Wyniki rekrutacji będą ogłoszone 13 marca na stronie internetowej akcji Masz Głos.