fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa: Trwają bezpłatne programy profilaktyczne

Częstochowa: Trwają bezpłatne programy profilaktyczne

Bezpłatne programy profilaktyczne to szczepienia przeciw grypie dla grup szczególnego ryzyka, przeciw pneumokokom dla osób 55+ oraz program wykrywania zagrożenia stłuszczeniową chorobą wątroby wśród osób chorych na cukrzycę i stany przedcukrzycowe.

Do skorzystania z wszystkich tych programów profilaktyki zdrowotnej zaprasza mieszkanki i mieszkańców prezydent Częstochowy. Program szczepień przeciw grypie kierowany jest do mieszkających w Częstochowie osób z grup szczególnego ryzyka, czyli osób w wieku od 65 do 74 roku życia (według rocznika urodzenia), dzieci do lat 18, chorych na schorzenia przewlekłe i nowotworowe oraz dzieci uczęszczających do częstochowskich przedszkoli.

Kolejny program dotyczy szczepień przeciwko pneumokokom dla mieszkanek i mieszkańców miasta w wieku powyżej 55 lat – tych, którzy nie byli szczepieni przeciwko zakażeniom pneumokokowym.

Oba te programy realizuje Przychodnia Lekarska ,,Północ” we współpracy z kilkoma innymi podmiotami leczniczymi – i to tam należy zwracać się po szczegółowe informacje na temat skorzystania za szczepień. Więcej informacji znajduje się na tej stronie.

Trzeci program przeznaczony jest dla chorych na cukrzycę i stany przedcukrzycowe i ma na celu wczesną identyfikację osób zagrożonych niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (NAFLD). Realizatorem jest INTERMAX Sp. z o.o, a po informacje należy kontaktować się z NZOZ Inter-Med, ul. 1 Maja 27, tel. 787 653 980.

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie