fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościTrwa remont DK-46. MZD składa sprawozdanie z przebiegu robót

Trwa remont DK-46. MZD składa sprawozdanie z przebiegu robót

Na częstochowskim odcinku DK-46, czyli ulicach Głównej i Przejazdowej trwa remont. Prace prowadzone są także na budowie nowego odcinka drogi, tak zwanego obejścia ul. św. Barbary. Roboty wchodzą tam właśnie w kolejny etap. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie przedstawił raport z aktualnego stanu prac różnych branż i organizacji ruchu, która obowiązuje na początku roku w obrębie placu budowy.

W pierwszych tygodniach nowego roku niezmienna pozostanie tymczasowa organizacja ruchu przy DK-46 po zachodniej stronie Częstochowy. Utrudnienia kierowcy napotkają w obrębie trzech miejsc, gdzie na odcinkach kilkuset metrów obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Na odcinku od ul. Szybowej w okolicach granicy miasta do ul. Marynarskiej  wykonano kanalizacje deszczową od ulicy Marynarskiej do ulicy Szybowej wykonano roboty drogowe na połowie jezdni do warstwy wiążącej oraz umacniana jest skarpa kolejowa. Z kolejny na drugim docinku robót, a więc od ulicy Tatrzańskiej do obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką  aktualnie trwają roboty związane z realizacją obiektu tymczasowego nad rzeką Gorzelanką, na którym będzie realizowany ruch w trakcie rozbiórki obiektu w ciągu drogi i budowy w jego miejscu obiektu docelowego. Tam także w trakcie jest wykonanie tzw. bajpasu wodociągowego umożliwiającego realizację robót mostowych. W rejonie ulicy Tatrzańskiej trwa ponadto budowa gazociągu.

W trzecim fragmencie inwestycji, czyli od rejonu ulicy Szamotowej w kierunku ulicy Warownej  wykonano już kanał deszczowy od rejonu ulicy Szamotowej do rejonu ulicy Amonitowej, a w planach na najbliższy czas jest kontynuacja budowy kanału deszczowego od rejonu ulicy Amonitowej do ulicy Glinowej.

Cała inwestycja realizowana jest w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Jej koszt wynosi 98 mln zł z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -