fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowski zespół The Storks promuje debiutancką płytę. "Pierwszy lot" zabrzmi 25 marca

Częstochowski zespół The Storks promuje debiutancką płytę. “Pierwszy lot” zabrzmi 25 marca

W piątek, 25 marca w Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1) odbędzie się koncert promujący album “Pierwszy lot”. To płytowy debiut częstochowskiej grupy The Storks.

The Storks powstało w 2018 roku. Początkowo zespół liczył pięć osób, po roku do muzycznej ekipy dołączył później saksofonista Jarosław Woszczyna. Aktualny (i jak podkreślają członkowie “niezmienny”) skład – obok niego – Dariusz Kasprzyk – (gitara), Tomasz Merda (gitara), Dariusz Nabiałek (wokal), Jacek Szafert (bas) oraz Piotr Wroński (perkusja).

Częstochowski zespół The Storks promuje debiutancką płytę. "Pierwszy lot" zabrzmi 25 marca 1
The Storks

“Rock osadzony na bluesowych korzeniach”

The Storks gra własny, autorski program. Autorem wszystkich tekstów i większości kompozycji jest wspomniany Nabiałek. Aranżacja jest zaś wspólnym dziełem wszystkich muzyków.

-Nasza muzyka to rock osadzony na bluesowych korzeniach – zaznacza Nabiałek.

W 2019 r. częstochowski zespół wystąpił na małej scenie Rawa Blues Festival, wybrano go do koncertowej dziesiątki spośród ponad 70 uczestników. Grupa uczestniczyła również w Imielin Blues Festival, na którym zajął trzecią lokatę.

Na swoim koncie kapela ma też występy na m.in. imprezie “Motoserce” (organizowanej w 2019 r. przez Klub motocyklowy Jura Riders) czy w “Muzycznym Punkcie” w ramach częstochowskiego projektu “Aleje tu się dzieje”. The Storks koncertowali także np. w lokalnych pubach jak Klimaty czy La Gondola.

-Wszystkie kolejne plany pokrzyżowała pandemia. Zajęliśmy się nowymi utworami, kapela cały czas ćwiczyła w oczekiwaniu na poluzowanie obostrzeń. W zeszłym roku, przy ogromnym wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie i dyrektora Pawła Musiała, udało nam się zarejestrować materiał na płytę – opowiada Nabiałek.

“Pierwszy lot” w “Stacherczaku”

Debiutancki “Pierwszy lot” ukazał się w lutym tego roku. Krążek “Bocianów” zawiera 13 utworów. To m.in. “Czas apokalipsy”, “Wiatr w dłoniach”, “Rajski ptak”, “Słońce na równiku”, “Dla duszy” czy “Piorun”. “Ojcem chrzestnym” albumu zgodził się zostać Marek Kaczanowski, redaktor naczelny “Magazynu Bluesowego”.

A tak płytę zrecenzował m.in. Jakub Konieczko z zespołu Forsal: “Słuchałem jej już kilkanaście razy. Jestem pod wrażeniem. Świetnie się tego słucha. Ciekawe kompozycje, intrygujące polskie teksty. Zespół w świetnej formie”.

Koncert promujący “Pierwszy lot” odbędzie się w piątek, 25 marca o godz. 19 w Pubie Muzycznym Stacherczak (al. Kościuszki 1). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Jako supprort wystąpi częstochowska grupa AfterLie. Wstęp jest wolny.

Podczas wydarzenia będzie można nabyć debiutancki album. Szczegóły: www.facebook.com/The-Storks.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -