fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywka"The Dark Side Of The Moon" zabrzmiało w częstochowskim OKF-ie

„The Dark Side Of The Moon” zabrzmiało w częstochowskim OKF-ie

W środowy wieczór sala Ośrodka Kultury Filmowej – Kina Studyjnego „Iluzja” wypełniła się po brzegi. Częstochowian przyciągnął wieczór z „The Dark Side Of The Moon”.

W listopadzie ubiegłego roku słuchaliśmy tu remasterowanej wersji albumu „Animals”, teraz przyszła pora na nową odsłonę innej kultowej płyty z dorobku Pink Floyd. „The Dark Side Of The Moon” obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia wydania. I ta rocznica oraz związany z nią remastering były okazją do kolejnego spotkania, którego gościem specjalnym był wybitny dziennikarz muzyczny i przyjaciel Miejskiej Galerii Sztuki – Piotr Metz (wydarzenie zapowiadaliśmy TUTAJ).

"The Dark Side Of The Moon" zabrzmiało w częstochowskim OKF-ie 1
Spotkanie z „The Dark Side Of The Moon” (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

– Powiedzieć o tym albumie, że jest znakomity to tak, jakby nic nie powiedzieć. Ponad 45 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, jedna z najbardziej rozpoznawalnych płyt muzyki rozrywkowej. Pink Floyd dokonało przełomu, nagrywając „The Dark Side Of The Moon”, odmieniając jakość myślenia o muzyce nie tylko wśród milionów słuchaczy na świecie, ale przede wszystkim wśród twórców – mówiła, rozpoczynając muzyczny wieczór Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki.

"The Dark Side Of The Moon" zabrzmiało w częstochowskim OKF-ie 2
Spotkanie z „The Dark Side Of The Moon” (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Przy tej okazji dziękowała nie tylko Piotrowi Metzowi, ale również Maciejowi Grabałowskiemu z Delta Audio, dzięki któremu podczas wszystkich audiofilskich spotkań płyty odtwarzane są na najwyższej klasy sprzęcie. Tym razem „The Dark Side Of The Moon” zabrzmiał na zestawie audio firmy Mcintosh.

– Dziękuję Państwu, że tak licznie uczestniczycie w tych spotkaniach. Bardzo się cieszę, że udało się nam zawiązać grupę, która przychodzi, słucha i wspólnie dzieli się pasją – dodał Grabałowski.Piotr Metz podzielił się perełkami ze swojej kolekcji, zaprezentował też imponujący jubileuszowy box, zawierający – obok CD, LP, Blu-Ray i DVD – np. kompletny songbook oryginalnego albumu.

"The Dark Side Of The Moon" zabrzmiało w częstochowskim OKF-ie 3
Spotkanie z „The Dark Side Of The Moon” (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

– Kiedy kurier przywiózł mi to wielkie pudło z nowym wydaniem „The Dark Side Of The Moon”, to pierwsza myśl, jaka mi zaświtała, brzmiała: będę to targał do Częstochowy. To jest płyta, o której bardzo trudno się opowiada, bo pewnie sama opowieść mogłaby zająć dwa wieczory, postaram się, żeby dziś oprócz rzeczy oczywistych, zabrzmiały też te nieoczywiste – zaznaczał Piotr Metz.

Jak zapowiedział, tak uczynił. Nie brakło więc m.in. opowieści o nagraniu wokalizy do „The Great Gig In The Sky”. Na kinowym ekranie pojawiły się z kolei filmy z sesji nagraniowej w studio Abbey Road. Wyświetlono również prezentację muzyki Pink Floyd zsynchronizowaną z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.

Po spotkaniu każdy mógł zabrać „The Dark Side Of The Moon”. Album można było kupić w każdym możliwym formacie (dostępny dla fanów był też wspomniany box).

red., mat. MGS w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -