fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywka„The Dark Side Of The Moon” zabrzmi w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki

„The Dark Side Of The Moon” zabrzmi w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki

W środę, 24 maja w sali kinowej OKF-u zabrzmi jedna z najsłynniejszych płyt świata. O „The Dark Side Of The Moon” opowie częstochowianom Piotr Metz i nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych płyt światowej muzyki rozrywkowej. „The Dark Side Of The Moon” obchodzi właśnie swoje 50. urodziny. Album zespołu Pink Floyd sprzedany został dotąd na świecie w liczbie ponad 45 mln egzemplarzy. Co tydzień sprzedaje się kolejne kilka tysięcy.

Odbiorców nie przestaje fascynować jej niezwykła, analogowa jeszcze historia, np. o efektach dźwiękowych tworzonych w domu, o przypadku nieco legendarnej wokalizy Clare Torry, o zmianach tytułu oraz o ikonicznej okładce. Nikt inny nie przedstawi tych opowieści równie zajmująco jak dziennikarz muzyczny Piotr Metz, który rozmawiał o płycie z członkami grupy Rogerem Watersem i Nickiem Masonem oraz producentem dźwięku Alanem Parsonsem. Na spotkanie poświęcone „The Dark Side Of The Moon” Miejska Galeria Sztuki zaprosi 24 maja. Wydarzenie odbędzie się o godz. 20 w sali kinowej OKF-u.

„The Dark Side Of The Moon” zabrzmi w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki 1
„Dark Side Of The Moon”

Tu przypomnijmy, że Metz już po raz kolejny gości w tym roku w Częstochowie. W styczniu uczestniczył w pokazie specjalnym filmu „Moonage Daydream”, a w kwietniu poprowadził kolejne spotkanie z cyklu „Nieśmiertelni”, które poświęcono Freddiemu Mercury’emu.

Opowieść dzieennikarza, ilustrowana zdjęciami i fragmentami filmowymi, będzie tylko jedną z atrakcji, bo przede wszystkim spotkanie wypełni prezentacja najnowszej, zremasterowanej w nowoczesnej technologii, wersji albumu, na najwyższej klasy zestawie audio firmy McIntosh oraz prezentacja muzyki Pink Floyd zsynchronizowanej z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.

W programie znajdzie się też okolicznościowa wystawa z kolekcji Piotra Metza oraz sprzedaż albumu wydanego na różnych nośnikach.

Bilety kosztują 40 zł. Szczegóły: galeria.czest.pl.

red., mat. MGS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -