fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaTeatr im. Mickiewicza zaprasza w tym tygodniu na spektakle "Fałsz" i "Testosteron"

Teatr im. Mickiewicza zaprasza w tym tygodniu na spektakle “Fałsz” i “Testosteron”

Częstochowski Teatr im. Mickiewicza zaprasza w ciągu najbliższych dni na spektakle “Fałsz” i “Testosteron”. O bilety należy pytać w kasie instytucji.

12 lutego, korzystając z poluzowania obostrzeń, Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie mógł wznowić działalność (opisywaliśmy to na naszym portalu). W walentynkowy weekend zaprosił widzów na premierowy spektakl “Cudowna terapia” w reżyserii Tomasza Mana (główne role grają Teresa Dzielska, Adam Hutyra i Marek Ślosarski). Otwarcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wyprzedano bilety na wszystkie pięć terminów.

“Fałsz” – 17 i 18 lutego

Teatr im. Mickiewicza zaprasza w tym tygodniu na spektakle "Fałsz" i "Testosteron" 1
Spektakl “Fałsz” Teatru im. Mickiewicza (fot. Teatr im. Mickiewicza/Piotr Dłubak)

Na najbliższe dni Teatr im. Mickiewicza także przygotował interesujące propozycje. 17 i 18 lutego o godz. 18 pokaże spektakl “Fałsz” w reżyserii André Hübner-Ochodlo (twórcy, który zrealizował w Częstochowie m.in. “Wilki” i “Hamleta”).

Prapremiera sztuki Lot Vekemans odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Obsadę tworzą: Iwona Chołuj (Kat), Teresa Dzielska (Sis), Maciej Półtorak (Gé).

“Co wydarzyło się w nocy, podczas powrotu samochodem z rodzinnego przyjęcia? Sis, celebrytka i znana moderatorka telewizyjna, wraz z siostrą, Kat, uznaną aktorką dramatyczną (choć obecnie trochę zapomnianą), siedzą w policyjnej celi, oskarżone o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia” – zapowiada Teatr im. Mickiewicza.

Bilety na środowy i czwartkowy spektakl kosztują 30 zł.

“Testosteron” – 20 i 21 lutego

Teatr im. Mickiewicza zaprasza w tym tygodniu na spektakle "Fałsz" i "Testosteron" 2
Spektakl “Testosteron” Teatru im. Mickiewicza (fot. Teatr im. Mickiewicza/Piotr Dłubak)

Z kolei na weekend – 20-21 lutego teatr przewidział komedię “Testosteron”. Będzie on grany o godz. 19. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Andrzej Saramonowicz, który jest również współtwórcą kinowego przeboju z 2007 r. (główne role zagrali w nim m.in. Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Maciej Stuhr i Krzysztof Stelmaszyk). Sam artysta jest także reżyserem filmów “Ciało” i “Jak się pozbyć cellulitu”, scenarzystą m.in. “Pół serio” i “Lejdis” oraz autorem książek “Pokraj” i “Chłopcy”.

Akcja “Testosteronu” (reklamowanego jako “komedia hormonalna”) rozpoczyna się na weselu po ślubie, do którego… nie doszło. Na scenie sami mężczyzny, ale bohaterkami ich rozmów są oczywiście kobiety. Problemy tyczą się zaś związków, dzieciństwa, rodzinny, odpowiedzialności, rodzicielstwa…

Na scenie: Sebastian Banaszczyk (Kornel), Waldemar Cudzik (Robal), Adam Hutyra (Tytus), Bartosz Kopeć (Janis), Maciej Półtorak (Fistach), Marek Ślosarski (Stavros), Adam Machalica (Tretyn).

Uwaga! “Testosteron” to spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Bilety – parter normalne: 50zł, ulgowe: 45zł, balkon – normalne: 45zł, ulgowe 40zł. Sprzedaż biletów prowadzi kasa przy ul. Kilińskiego 15 (tel. 34 372 33 06, e-mail – [email protected]). Bilety można również zarezerwować -online – www.teatr-mickiewicza.pl (na stronie teatru można znaleźć też szczegółowy repertuar i informacje o spektaklach). Podczas spektakli – zgodnie z obostrzeniami – udostępniona może być maksymalnie połowa dostępnych miejsc na widowni, obowiązuje również reżim sanitarny.

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here