fbpx

Duże zainteresowanie przedsiębiorców budową bloku TBS-u na Parkitce

Do przetargu na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Łódzkiej stanęło 9 firm. Czterokondygnacyjny blok ma powstać w systemie mieszkań czynszowych TBS. Najtańsza oferta opiewa na 7,7 mln zł, zaś najdroższa – na ponad 10 mln zł.

Aż dziewięciu oferentów stanęło do przetargu ogłoszonego przez ZGM TBS na postawienie budynku mieszkalnego przy ul. Łódzkiej. Otwarcie ofert potwierdziło, że zdecydowanie wzrosło zainteresowanie branży wybudowaniem nowego bloku w Częstochowie. Tym razem do przetargu na budowę budynku wielorodzinnego w ramach TBS zlokalizowanego na działce nr 49 obręb 39 przy ul. Łódzkiej stanęły przedsiębiorstwa z Częstochowy, Katowic, Krasocina, Starokrzepic i Konopisk. Najtańsza oferta opiewa na 7,7 mln zł, najdroższa – na ponad 10 mln zł. To w porównaniu do lat ubiegłych znacznie mniejsze kwoty. W ubiegłym roku – przy drastycznym wzroście cen na rynku budowlanym i dużej niepewności – oferty na budowę takiego bloku sięgały nawet 14 milionów złotych.

– Przy tak wysokich cenach wybudowanie TBS-u nie było opłacalne także dla ewentualnych najemców bloku, bo stawka czynszu zbliżyłaby się do tej wolnorynkowej. Dziś sytuacja się normalizuje, zauważamy ogromne zainteresowanie branży budowlanej – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Jeśli na obecnym etapie uda się wyłonić wykonawcę, budowa będzie mogła ruszyć jeszcze w tym roku. Sam budynek ma być czterokondygnacyjny i wyposażony w windę. Rozplanowano w nim mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Dla przyszłych najemców zostaną zbudowane parkingi oraz place zabaw.

Docelowo na terenie przy ul. Łódzkiej może powstać nawet 360 mieszkań czynszowych w systemie TBS. Warunkiem otrzymania tego typu lokalu, po spełnieniu wymogów formalnych, jest między innymi wpłata kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika w wysokości 30% wartości odtworzeniowej mieszkania.

red., mat. UM Częstochowy

Czytaj także: Urząd Miasta Częstochowy nagrodzony statuetką „Przyjazny Samorząd”

Duże zainteresowanie przedsiębiorców budową bloku TBS-u na Parkitce 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/