fbpx

Najpiękniejsza Zagroda Wiejska. Nagroda dla Gilów z Jaworznika

Małżeństwo Katarzyna i Jan Gil z Jaworznika zdobyło II miejsce w konkursie – Najpiękniejsza Zagroda Wiejska w województwie śląskim. Nagrodę odebrali w ramach Forum Sołtysów w Bielsku Białej.

– Gratulujemy serdecznie właścicielom posesji – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który dokonał zgłoszenia do konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zagroda Państwa Gilów znajduje się w sołectwie  Jaworznik (gmina Żarki). Rodzice wspólnie z córkami Marysią i Zosią prowadzą gospodarstwo rolne o areale około 10 hektarów. Zajmują się produkcją zbóż oraz hodowlą ryb.

Na działce Państwa Gilów znajduje się źródło wody pitnej o wyjątkowej czystości. Sprawia to, iż ich ryby są wyjątkowo smaczne. Z uwagi na niewielką powierzchnię stawów (około 0,7h) gospodarze prowadzą tylko sprzedaż detaliczną. Pstrąga można kupić przez cały rok, a karpia i inne ryby tylko przed Bożym Narodzeniem.

Jan Gil należy do Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Jurajska Ryba i działa w Radzie Programowej. Gospodarstwo rybackie jest prowadzone w ramach posesji. Teren północnej Jury obfituje w stawy. Zatem podwórko ze stawem jest charakterystyczne dla trenów wiejskich w gminie Żarki i sąsiednich.

Ocieniona posesja, z drzewami bliskim dla tego obszaru: sosnami, świerkami, czy rodzimymi drzewami owocowymi dopełnia uroku tego miejsca.

mat. UMiG Żarki

Czytaj także: Certyfikat CZOT dla drogi rowerowej Żarki – Olsztyn

Najpiękniejsza Zagroda Wiejska. Nagroda dla Gilów z Jaworznika 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/