Starostwo Powiatowe w Radomsku zaprasza do udziału w terenowej grze „Tajemniczy las”

0
654
plakat tajemniczy las 2

Każdy, kto lubi łamigłówki oraz zagadki, a także aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury może śmiało zapisać się do terenowej gry pt. „Tajemniczy las”. Organizatorem zabawy jest Starostwo Powiatowe w Radomsku.

W najbliższy weekend, 12 czerwca 2021 roku o godzinie 9:00 na leśnym parkingu w okolicach Nadleśnictwa Niesulów rozpocznie się rodzinna gra terenowa „Tajemniczy las”.

„Wszystkich, którzy lubią rodzinne rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, uwielbiają aktywnie spędzać czas i cenią bliski kontakt z naturą, zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej Tajemniczy las. To propozycja Starostwa Powiatowego w Radomsku na wspólne, sportowe świętowanie Dnia Dziecka i zapowiedź wakacyjnych przygód” – zaprasza do udziału w grze Małgorzata Lewandowska, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego.

„Tajemniczy las” – czego się spodziewać?

Uczestnicy zabawy (wyłącznie rodzinne zespoły pod przewodnictwem pełnoletniej osoby) będą ze sobą rywalizować na szlaku pełnym zagadek.

Zadaniem zespołów będzie odnalezienie 10 stanowisk ukrytych w lesie w okolicach Nadleśnictwa Niesulów z wyzwaniami i zagadkami (tajemnicze obrazki, tajne wiadomości, łamigłówki i zadania zręcznościowe).

Każdy z zespołów biorących udział w grze otrzyma zestaw promocyjnych gadżetów. Dodatkowo trzy najlepsze drużyny otrzymają sprzęt biwakowy i turystyczny.

Liczba miejsc w grze „Tajemniczy las” jest ograniczona, dlatego konieczne są zapisy, których można dokonać telefonicznie pod numerem (44) 685 89 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Radomsku (7.30 – 15.30).

Gra jest wzorowana na harcerskich podchodach z elementami geocachingu, a na jej zakończenie przewidziany jest ciepły posiłek – grochówka.

plakat tajemniczy las
Fot. Powiat Radomszczański