fbpx

Myszków – Na rowerze przez Suliszowice

Już wiadomo, jak jeździć po nowej drodze rowerowej przez Suliszowice. Nowe oznaczenie poziome oraz pionowe jest już gotowe.

Zakończono ostatni etap prac przy budowie drogi rowerowej w Suliszowicach. Inwestycja jest przygotowywana do odbioru. Powstało miejsce przystankowe przy leśniczówce.

„Zwracam się z prośbą do kierowców i rowerzystów o przestrzeganie znaków. Wzajemny szacunek uczestników ruch pozwoli na bezpieczne korzystanie z infrastruktury” – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Prace w Suliszowicach, które były realizowane w tym roku są częścią większego zdania w partnerstwie z Gminą Olsztyn. W ubiegłym roku powstała droga rowerowa między Jaroszowem, a Suliszowicami. W tym roku prace wykonano w Suliszowicach  do granic z Gminą Olsztyn. –„ Łącznie wybudowaliśmy 4,6 km trasy„– dodaje burmistrz. Prace na odcinku Suliszowice-Krasawa-Zrębice są w trakcie. W gminie Olsztyn postanie 5,6 km drogi rowerowej.

Inwestycja została współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, środków Samorządu Gminy Żarki i Olsztyn.

K KIK