fbpx
Strona główna Polecane Szpital apeluje o przynoszenie maseczek i kombinezonów ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek

Szpital apeluje o przynoszenie maseczek i kombinezonów ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie Zbigniew Bajkowski umieścił na oficjalnym profilu placówki na Facebooku apel o przekazanie szpitalowi zbędnych maseczek, płynów dezynfekujących oraz odzieży ochronnej dla personelu medycznego. Jak zapewnia dyrektor, prośba ta nie oznacza, że obecnie szpital nie dysponuje odpowiednim sprzętem.

Szpital apeluje o przynoszenie maseczek i kombinezonów ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek 1
  • Uspokajam, że mamy na chwilę obecną niezbędne wyposażenie zarówno w jednostce przy ulicy Bialskiej, jak i PCK — powiedział nam dyrektor Bajkowski. – Apel wystosowałem z myślą o tym, co może się stać później. Nikt przecież nie wie, jak rozwinie się epidemia, ilu będzie chorych i jakie będą potrzeby. Zrobiłem to z myślą o jak najlepszym zabezpieczeniu pacjentów — dodaje.
    Pomysł takiej obywatelskiej zbiórki, jak tłumaczy dyrektor, przyszedł mu na myśl, gdy do szpitala zwróciła się jedna z prywatnych firm, oferując zalegające w jej magazynach, a obecnie zupełnie jej niepotrzebne kombinezony ochronne.
  • Pomyślałem, że takich przypadków może być więcej i że lepiej, aby te rzeczy trafiły do szpitala — wyjaśnia Zbigniew Bajkowski. – Przecież w każdym szpitalu takiego sprzętu i wyposażenia nigdy dosyć. Zwracając się więc z tym apelem, myślałem o pacjentach. Nie chciałem, żeby to zabrzmiało aż tak dramatycznie.
    Jak powiedział nam dyrektor, jest rozżalony, że zrobiła się z tego sprawa polityczna i niektórzy próbują na niej załatwiać swoje interesy. Zbigniew Bajkowski wyjaśnia, że jego zachowanie było mocno wyprzedzające sytuację, ale według niego do takich działań przecież posuwały się na przykład szpitale w dużo bogatszej od Polski Korei Południowej. Jak mówi, szpital dostał pieniądze na zakup potrzebnego wyposażenia, ale na realizację zamówień trzeba trochę poczekać. Tymczasem, jak wyjaśnia, na pewno takie artykuły znajdują się w wielu miejscach i leżą nieużywane, stąd pomysł zbiórki.
    Kto posiada potrzebny sprzęt i wyposażenie, może je przekazać szpitalowi dzisiaj i jutro, między godziną 16 a 17. Dary można zostawiać na Parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej, przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 14 w Częstochowie.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here