fbpx
Strona główna Polecane Dziecko z koronawirusem w częstochowskim szpitalu

Dziecko z koronawirusem w częstochowskim szpitalu

Do częstochowskiego szpitala trafiła niespełna 6-letnia dziewczynka z koronawirusem. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, stan dziecka jest dobry. Sześciolatka zaraziła się od osoby z najbliższego otoczenia.
Teraz zgodnie z procedurami najbliżsi dziecka zostaną poddani kwarantannie. Wykonane zostaną u nich również testy na obecność koronawirusa.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziecko nie jest mieszkańcem Częstochowy.

  • Dziecko wraz z matką przebywa od dwóch dni w izolatce na oddziale zakaźnym naszego szpitala – powiedział nam dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Zbigniew Bajkowski. – Obie, matka z córką zgłosiły się do nas, gdy u ojca dziecka potwierdzono koronawirus. Ponieważ od początku były one w odosobnieniu nie ma zagrożenia, że wirus się rozprzestrzenił – zapewnia dyrektor.

Ojciec sześciolatki przebywa w szpitalu z Zawierciu. Jak się dowiedzieliśmy, test na obecność koronawirusa u matki dziewczynki wyszedł wcześniej negatywnie, ale teraz, gdy dziecko jest chore badanie zostanie powtórzone.

Na tę chwilę w całym województwie śląskim potwierdzono 21 przypadków zarażenia koronawirusem.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here