Szkoda szansy w Andrychowie…

Siatkarze 2-ligowego Eco-Team AZS Stoelzle prowadzili w Andrychowie z MKS-em 1:0 i 2:1 w setach, a mimo to przegrali mecz 2:3 i wracają do domu tylko z punktem.

MKS Andrychów nie leży w obecnym sezonie siatkarzom Eco-Team AZS. Częstochowianie w pierwszej rundzie przegrali w HSC z MKS-em 1:3. Również w rewanżu rywale okazali się lepsi.

W pierwszym secie wygrał Eco-Team AZS 25:22. Gospodarze po drugiej partii doprowadzili do wyrównania. Goście również w 3 partii wygrali wyraźnie do 19 i objęli prowadzenie 2:1 w meczu. Była więc szansa na zwycięstwo 3:1 i rewanż za porażkę w Częstochowie.

Gospodarze zmobilizowali się jednak w czwartym secie i wygrali go doprowadzając do tie-breaka. W nim też okazali się lepsi. Wygrali 15:10 i cały mecz 3:2 pokonując po raz drugi w tym sezonie częstochowski Eco-Team AZS Stoelzle.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 2 kolejki. Częstochowscy siatkarze po 16 meczach mają na koncie 36 punktów i zajmują 3. miejsce. Do 2. MKS-u Andrychów tracą już 5 punktów, a nad 4. MKS-em Będzin mają 4. punkty przewagi.

MKS Andrychów – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 25:21, 15:10)