Znany siatkarski menedżer oglądał mecz Exact Systems Norwida z AZS AGH Kraków. Szukał talentów?

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida zgodnie z planem pokonali w sobotę AZS AGH Kraków 3:1 i odnieśli 14 zwycięstwo w sezonie!

Faworytem sobotniego spotkania był Exact Systems Norwid, który walczył o 14 zwycięstwo w sezonie, a w styczniu miał na koncie już 3 wygrane i myślał o czwartej. Siatkarze trenera Piotra Lebiody plan wykonali na piątkę. Do skutecznej gry być może zmobilizował ich fakt, że mecz na żywo oglądał jeden ze znanych polskich siatkarskich menedżerów.

Częstochowianie pierwszego seta wygrali 25:17 i zasygnalizowali, że będą walczyć o 3 punkty. Tym bardziej, że w Krakowie wygrali 3:2 i wywieźli 2 meczowe punkty.

O dziwo w 2 secie siatkarze z Krakowa poprawili swoją skuteczność, postawili wysoko poprzeczkę, wygrali końcówkę i doprowadzili w meczu do remisu 1:1.

Od trzeciej partii wszystko wróciło do normy. Częstochowianie ponownie grali skutecznie w zagrywce i ataku. Ustawiali też szczelny blok i wygrali 3 seta do 18, a 4 do 16.

Po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z 14 zwycięstwa w sezonie.

MVP spotkania został Damian Kogut, który zdobył 20 punktów.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:16)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Antosiewicz, Cieślik, Mordarski (libero).