Lider za silny dla koszykarzy AZS Politechniki. Porażka 55 punktami…

Koszykarze 2-ligowej AZS Politechniki w sobotę grali w Krakowie z prowadzącym w tabeli grupy C AZS AGH Kraków i przegrali wyraźnie różnicą aż 55 punktów…

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak dotkliwej porażki. Zdecydowanym faworytem był AZS AGH, który miał na koncie komplet 16 zwycięstw. Po pierwszych 10 minutach gry częstochowianie przegrywali tylko 3 punktami. Niestety, ale o losach meczu zadecydowała druga i trzecia kwartą, która krakowscy koszykarze wygrali 64:24. W ostatnich 10 minutach pod koszami trwała mniej więcej wyrównana walka, ale i tak AZS AGH wygrał 25:13 i cały mecz 115:60. Różnica aż 55 punktów chluby częstochowskim koszykarzom nie przynosi.

W drużynie AZS Politechniki najwięcej punktów zdobył Nikodem Kowalski (21).

AZS AGH Kraków – AZS Politechnika Częstochowa 115:60 (26:23, 34:11, 30:13, 25:13)

AZS Politechnika: N. Kowalski 21, P. Droś 10, B. Młynarczyk 7, J, Czyż 5, D. Szulc 5, K. Pyrzyna 4, P. Młynarczyk 3, K. Banaszczak 3, P. Łaszewski 2, S. Spychała 0, M. Cieślak 0, K. Ligęza 0.